Kovalainen žádal o angažmá u Williamsu

Kovalainen žádal o angažmá u Williamsu

Heikki Kovalainen se netají tím, že se chtěl po čtyřech létech vrátit na startovní rošt. Ucházel se o sedačku po Valtterim Bottasovi.

Nástupcem Nica Rosberga se stal Valtteri Bottas, čímž se uvolnilo místo u týmu z Grove, o které byla nemalá poptávka. Williams ale nechtěl riskovat a vzít si k nováčkovi Lance Strollovi dalšího nezkušeného jezdce, tak požádali Felipeho Massu, aby se vrátil a ten na jejich nabídku kývnul.

Nyní vyplulo napovrch, že se druhou sedačku Williamsu ucházel také bývalý závodník F1 Heikki Kovalainen.

„Poslal jsem Claire Williamsové email,“ prozradil pětatřicetiletý rodák ze Suomusalmi v rozhovoru pro finské MTV. „Ale měli jiné plány. Podobnou zprávu poslalo pravděpodobně mnoho dalších jezdců.“

Kovalainen strávil v královně motorismu šest sezón, při čemž vystřídal čtyři týmy – Renault, Lotus, Caterham a McLaren. Na stupních vítězů stál celkem čtyřikrát. Své jediné vítězství ve Formuli 1 získal během svého dvouletého působení ve stáji z Wokingu, kde byl týmovým kolegou trojnásobného mistra světa Lewise Hamiltona. Na konci sezony 2013 nahradil v Lotusu na poslední dva závody krajana Kimiho Räikkönena a poté z šampionátu odešel.

Sdílejte na:
Zavřít