Komacu se domnívá, že Haas bude ze začátku sezóny pozadu

Komacu se domnívá, že Haas bude ze začátku sezóny pozadu

Nový šéf Haasu Ajao Komacu se domnívá, že americký tým kvůli opožděnému začátku vývoje vozu pro 2024 zahájí letošní sezónu na zadních pozicích. Japonec také odhalil, kdy jeho tým uspořádá filmovací dny.

Americký tým uplynulou sezónu zakončil na posledním místě v Poháru konstruktérů, když získal pouhých 12 bodů. Ačkoli monopost VF-23 dokázal být konkurenceschopný na jedno kolo, když se třináctkrát objevil v Q3, ale vyhlídky na dobrý výsledek byly zhaceny ohromnou degradací pneumatik oproti konkurenci během závodů.

Haas v Austinu představil vylepšený koncept vozu, ale trable týmu prohloubilo rozhodnutí Nica Hülkenberga vrátit se k původní specifikaci. I když je Ajao Komacu optimista a věří, že monopost VF-24 bude představovat výrazný krok oproti svému předchůdci, zároveň přiznává, že trápení z minulé sezóny dostalo americkou stáj na kolena.

„Vůz pro sezónu 2024 je výrazným krokem vpřed. Ale jestli je dostatečně dobrý oproti konkurenci? Tomu nevěřím, protože jsme začali tak pozdě. Změnili jsme koncept tak pozdě, a tím, že jsme do Austinu přivezli nový balíček vylepšení, tak jsme trochu odklonili naše zdroje. Takže jsem realista, pokud jde o auto, se kterým vyjedeme v Bahrajnu, ale ne v negativním slova smyslu,“ hodnotí Komacu.

Japonec, který nahradil Günthera Steinera u kormidla Haasu, se však postavil za své kolegy a zdůraznil, že tým bude pracovat kolektivně, aby se vypořádal s případnými problémy.

„Není to chyba našich inženýrů, našich chlapů, jsou to dobří lidé. Pro mě bude klíčové, ať už v Bahrajnu představíme jakýkoli vůz, ať už se vyskytnou jakékoliv problémy, budeme se je snažit pochopit, a pak se od toho jako tým odrazíme, než abychom měli případné potíže s nejednotností mezi některými odděleními. Jsme malý tým, proto nemůžeme mít tyto vnitřní problémy, pokud tomu tak chcete říkat. Musíme postupovat jednotně, jinak nemáme šanci.“

Komacu také prozradil, že Haas uspořádá dva filmovací dny vozu pro sezónu 2024, první proběhne na Silverstonu a druhý poté v Bahrajnu před předsezónním testováním, které začne 21. února. „11. února máme filmovací den na Silverstonu a pak dva dny před zahájením oficiálního testování další filmovací den v Bahrajnu. Poté se vrhneme na oficiální testování,“ upřesnil japonský šéf amerického týmu.

Sdílejte na:
Zavřít