Kolizi zavinil hlavně Vettel, je přesvědčený Verstappen

Kolizi zavinil hlavně Vettel, je přesvědčený Verstappen

V samém úvodu Velké ceny Singapuru kolidoval Max Verstappen s Kimim Räikkönenem a Sebastianem Vettelem. Pro Räikkönena a Verstappena to byl okamžitý konec, ovšem Vettel musel odstoupit pár metrů potom. Podle pilota Red Bullu za incident může Vettel.

Maxe Verstappena se smůla drží jako klíště. Ať už se jedná o vypadnutí z důvodu kolize s jiným pilotem, nebo jej zradí technika. Letos nedokončil přesně polovinu závodů, což znamená, že projel cílem sedmkrát z celkových 14 závodů.  

V první zatáčce se dostal do sendviče, který pro něj připravili po společném kontaktu piloti Ferrari. Po cestě nabrali ještě Fernanda Alonsa. Španělův vůz však incident přežil bez vážných poškození a mohl pokračovat dál.

Iceman s Verstappenem však takové štěstí neměli, neboť jejich monoposty byly rozbité natolik, že jim nezbylo nic jiného, než je odstavit. Ani Němce jeho SF70-H příliš daleko nedovezlo, přesněji do třetí zatáčky, kde se roztočil a rovněž musel odstoupit.

„Myslím, že auto bylo už poškozené,“ odůvodnil hodiny ve třetí zatáčce rodák z Heppenheimu těsně po vypadnutí a pokračoval: „Chladič byl rozbitý a masivně zohýbaný, tudíž jsme ztratili všechen tlak vody.“

„Není to ideální. Je škoda, že už nejsme v závodě. Nemůžeme ukázat naší rychlost. Je to dlouhý závod a my jsme na špatné straně trati, což nám nepomůže. Teď s tím nic nezmůžeme. Ale jsem si jistý, že tu bude ještě více příležitostí,“ věří ve svoji šanci na zisk pátého titulu.

Holandský mladík byl následně v televizním rozhovoru dotázán, kdo za kolizi může. „Podle mě zavinil nehodu hlavně Vettel. Začal se na mě tlačit, možná Kimiho vlevo neviděl,“ zkonstatoval Verstappen. Tuto domněnku Vettel potvrdil: „Nevím, co se stalo. Měl jsem průměrný start, jel jsem doleva, abych se bránil před Maxem. Další věc byla, že do mě někdo ze strany narazil a uviděl jsem Kimiho auto.“

Ovšem Verstappen Němcovu výpověď tvrdě zkritizoval: „To není omluva – pokud bojujete o titul, tak byste neměli takto riskovat a na někoho se tolik tlačit. Co čekal? Není to příliš chytré. Podle mě to nebyl závodní incident. Nakonec vyřadil tři vozy.“

Verstappen tvrdí, že se snažil kontaktu předejít, to mu ale bohužel nevyšlo. Také je rád, že na Vettelovu chybu doplatili všichni zúčastnění.

„Snažil jsem se z toho dostat, protože jsem čekal, že to přijde. Avšak zadní pneumatiky jsou širší než přední, takže jsem se tomu vyhnout nemohl. Byl jsem uprostřed, neudělal jsem nic špatně. Jen jsem se snažil o čistý start. Jsem rád, že jsem neodstoupil jen já, ale všichni tři, takže nás to trochu bolí všechny. Pokud udělám chybu sám a vyjedu mimo trať, tak je to o něčem jiném.“

„Všiml jsem si, že měl Kimi dobrý start, tak jsem se nesnažil bránit, neboť to je dlouhý závody, ale po 200 metrech mu byl konec,“ rozčiluje se devatenáctiletý závodník.

Räikkönen na rozdíl od pilota Red Bullu zůstává poměrně chladně nad věcí: „Podle mě jsem nemohl udělat nic, abych to změnil, kromě toho odstartovat špatně a nebýt tam. Opravdu to není moje chyba. Ať je příčina nehody jakákoliv, výsledek to nezmění. Vždy tu jsou rozdílné pohledy, ale nemyslím si, že jsem mohl udělat něco jinak.“

Ve 22:30 tamního času byli všichni tři účastníci incidentu předvoláni před komisaře, ti po podrobné analýze došli k závěru, že nikoho trestat nebudou.

Sdílejte na:
Zavřít