Kola u Ferrari F10

Kola u Ferrari F10

Loni se hojně používaly kryty kol z uhlíkových vláken. FIA tyto kryty pro letošní sezónu zakázala. Ferrari přišlo s vlastním řešením a také s novým řešením uchycení kol.

Staňte se fanoušky Race-F1 na

Ferrari na své ráfky kol namontovala odnímatelné kroužky, které ale podle pravidel musejí být ze stejného materiálu jako ráfky samotné. Na obrázku jsou označeny žlutě a na fotografii jsou dobře viditelné. Tyto ráfky jsou homologované a během sezóny je tým nesmí měnit a proto má tohle řešení pouze Ferrari a ostatní týmy je nemohou v letošní sezóně použít.

 

 

Dále je tady matice na uchycení kola. Ferrari používá takový náboj, na kterém je jasně vidět jestli je kolo správně uchyceno. Jsou zde takové „packy“ které při nasazení kola a nasazení náboje vyskočí. Je to jasně vidět na obrázku i na fotkách.

 

 

 

A nakonec bych rád upozornil na jakýsi zvláštní „ventilek“ na ráfku kola, je označen šipkou. I pneumatika je označena a nasazena na ráfek tak aby značení sedělo s tímto „ventilkem“. Ferrari si tyto věci hlídá, ale přesto se našemu fotografovi (Michalu Faltovi) podařilo vyfotit tento detail o který se s Vámi rádi podělíme.

Sdílejte na:
Zavřít