F1 Academy bude od příštího roku přímo podporovaná F1

F1 Academy bude od příštího roku přímo podporovaná F1

Stefano Domenicali oznámil, že formule 1 bude od sezóny 2024 přímo podporovat juniorskou ženskou sérii F1 Academy, která vznikla s cílem podporovat mladé ženské talenty.

F1 Academy je pro letošní rok novou sérií výhradně pro ženy. Ty zde startují s vozy formule 4, a série má za úkol připravit mladé závodnice na postup do vyšších sérií. Od roku 2024 se do F1 Academy se svým monopostem zapojí všech deset týmu formule 1. Dalších pět vozů bude mít jiného sponzora, který bude teprve oznámen. V letošní sezóně jsou již v sérii přítomny týmy Alpine, který podporuje Abbi Pullingovou s týmem Rodin Carlin, a Sauber, který má na startovním roštu Lenu Buhlerovou s týmem ART.

„Vytvořili jsme F1 Academy, abychom přinesli skutečnou a trvalou změnu a zajistili mladým ženským talentům správný systém, který jim umožní následovat a dosáhnout svých cílů,“ prohlásil Stefano Domenicali. „Dnešek je velmi důležitým okamžikem, protože ukazuje, jaký má projekt dopad, a jakou podporu získává od celé komunity formule 1. Susie Wolffová, týmy a všichni zúčastnění neúnavně pracují na tom, aby zajistili, že se budeme snažit neustále zlepšovat a budeme pokračovat v plnění tohoto důležitého cíle, který jsme si stanovili. V roce 2024 se F1 Academy připojí k našemu kalendáři závodů, čímž se o ní zvýší povědomí a zvýší se i její prestiž v celosvětovém měřítku. A mít na startovním roštu monoposty s livrejí formule 1, to bude něco výjimečného.“

Sdílejte na:
Zavřít