Klien v pátek usedne do vozu HRT

Klien v pátek usedne do vozu HRT

Rakouský závodník Christian Klien byl dnes obeznámen se skutečností, že během prvního pátečního tréninku na Velkou cenu Španělska dostane v kokpitu vozu HRT příležitost.

Christian Klien má s Formulí 1 již velké množství zkušeností, závodil za stáje Jaguar a Red Bull, testovacím pilotem byl v týmech Honda a BMW Sauber. Sedmadvacetiletý závodník nahradí pravidelně nastupujícího Karuna Chandhoka, prvního indického závodníka v královně motorismu. Jsme velmi malý a mladý tým a hledáme nové jezdce, kteří by dokázali náš tým posunout dopředu,“ oznámil veřejnosti Colin Kolles, šéf stáje Hispania Racing Team.

Rakušan do monopostu Formule 1 naposledy oficiálně usedl v roce 2007, kdy během prvního testovacího dne na okruhu Silverstone ve Velké Británii nahradil Jensona Buttona. Šance, kterou dostanu během pátečního tréninku je pro mě velkou výzvou a budu se snažit se jí stoprocentně chytit. Po dlouhé době budu opět sedět v monopostu Formule 1 a stanu se tak opět součástí velkého kolotoče a seriálu,“ prozradil BBC Klien. Mým cílem bylo opět se vrátit do Formule 1 a to se mi nyní z části povedlo, nehodlám ale nyní řešit otázku, zda-li v letošním ročníku budu jednu ze stájí reprezentovat i v průběhu Velké ceny.“

V roce 2007 byl Klien testovacím závodníkem Hondy a BMW Sauber, příležitost v ostrém závodě ale naposledy dostal v roce 2006 v monopostu stáje Red Bull. Po skončení loňské sezóny se rozhodl dát si od závodění pauzu, nyní, po čtyřech odjetých závodech letošní sezóny je ale opět fit a chce závodit. Velmi mě potěšilo, že ve mně má pan Kolles takovou důvěru,“ řekl dále rakouský pilot. Budu se snažit jej nezklamat a předvést co bude v mých silách,“ dodal.

 

Sdílejte na:
Zavřít