Kdo by mohl nahradit Hamiltona, kdyby se rozhodl skončit?

Kdo by mohl nahradit Hamiltona, kdyby se rozhodl skončit?

Od té doby, co Lewis Hamilton přišel v kontroverzní Velké ceně Abú Zabí o titul, se neustále objevují spekulace o tom, že se už do formule 1 nechce vrátit. Vše to odstartovaly výroky šéfa Mercedesu Toto Wolffa, který ihned po skončení sezóny pronesl, že se Lewis cítí „rozčarován“ tímto sportem.

Hamilton se navíc přestal objevovat na veřejnosti, nepřišel dokonce ani na slavnostní udílení cen po sezóně, kde je účast prvních tří pilotů povinná, odmlčel se i na sociálních sítích.

Jeho bratr Nicolas sice veřejnost ujistil, že Lewis se má fajn, jen si chce trochu odpočinout od sociálních sítí, které mohou být „velmi toxické místo“. Přesto se jen čište teoreticky pojďme podívat na to, kdo by mohl Hamiltona v prestižní sedačce u Mercedesu nahradit, kdyby se přeci jen rozhodl skončit:

Nyck de Vries (pilot Mercedesu ve formuli E)

Jako jeden z nepravděpodobnějších kandidátů se jeví jezdec Mercedesu ve formuli E, Nyck de Vries.

Tento nizozemský pilot v minulé sezóně dokázal pro stříbrné šípy získat historicky první titul světového šampióna formule E, takže by do formule 1 přišel v nejlepší formě.

Skutečnost, že de Vries patří stáji Mercedes, by znamenala mnohem hladší přechod, jelikož by odpadla nutnost vyjednávat s ostatními týmy. A navíc by měl Mercedes svého Holanďana, který by mohl bojovat s Maxem Verstappenem!

Problémem by ale mohlo být načasování s formulí E, která začíná koncem ledna. A také nedostatek zkušeností s formulí 1, protože de Vries jí pouze testoval.

Stoffel Vandoorne (pilot Mercedesu ve formuli E)

Opomenout nesmíme ani druhého pilota Mercedesu ve formuli E, Stoffela Vandoorneho. Ten sice šampionát nevyhrál, jeho výsledky ale také nebyly vůbec špatné.

Výhodou tohoto belgického pilota je, že na rozdíl od de Vriese má zkušenosti s F1, jelikož dva roky závodil s McLarenem po boku Fernanda Alonsa.

Nevýhodou je i u něj špatné načasování se sezónou formule E.

Esteban Ocon (pilot Alpine)

Esteban Ocon by byl pro Mercedes zajímavou volbou, jelikož je se stříbrnými šípy propojen skrze svůj managment. Pod hlavičkou Mercedesu závodil již v juniorských sériích.

V Apline by možná tohoto Francouze nechtěli nechat tak snadno odejít, když ve formuli 1 zrovna začíná nová éra. Ale vzhledem k tomu, že pod svými křídly mají vysoce ceněného šampiona F2 Oscara Piastriho. Ocon je pilotem současné F1, kterému by nejpravděpodobněji bylo dovoleno ještě změnit tým.

Nico Hülkenberg (aktuálně bez místa)

Pilot, který mohl získat Hamiltonovo místo v roce 2013, kdyby se Brit rozhod, že neopustí McLaren.

Hülkenberg byl v loňském roce oficiálním rezervním a vývojovým jezdcem Aston Martinu, ale v současné době zatím nebyla tato jeho pozice potvrzena.

Němec naposledy závodil v roce 2020, kdy hned ve třech závodních víkendech zaskakoval v Racing Pointu za Péreze a Strolla, když byli pozitivně testování na koronavirus.

Valtteri Bottas (pilot Alfa Romeo)

Valtteri Bottas opustil tým Mercedes na konci loňského roku, a za své pětileté působení spolu dokázali získat řadu úspěchů.

Ačkoliv i on je uveden v tomto seznamu, jeho šance na návrat ke stříbrným šípům jsou mizivé. Přestože trvá na tom, že bude navždy součástí „rodiny Mercedesu“.

Bottas a jeho znalosti budou zásadní při vývoji jeho nového týmu Alfa Romeo, což je zákaznická stáj Ferrari, navíc když je jeho kolega nezkušený nováček Čou. Dá se tedy předpokládat, že Finova smlouva bude nerozbitná tak, jak je to ve formuli 1 vůbec možné.

V opakování Velké ceny Sachíru 2020, kdy vedle sebe v Mercedesu nastoupili Russell a Bottas, proto raději nevěřte…

Sdílejte na:
Zavřít