Kauza Lotus rozuzlena, vítězem Team Lotus

Kauza Lotus rozuzlena, vítězem Team Lotus

Dnes mělo padnout rozhodnutí ohledně jména Lotus ve F1, které mělo jasně určit, která strana má právo na užívání jména Lotus. Spokojenější odchází Team Lotus.

Soudce Peter Smith dnes vynesl rozsudek, který stáji Lotus (zelené zbarvení monopostů) umožňuje i nadále používat název Team Lotus ve Formuli 1. To se ovšem nelíbilo skupině Lotus, která vyrábí silniční auta a je sponzorem stáje Renault

V roce loňském vystupovala stáj Team Lotus pod názvem Lotus Racing, což byla ochranná známka skupiny Lotus, která tuto možnost zelenožlutému týmu po sezóně odebrala.

Stáj Team Lotus rozhodně neskrývala nadšení, toto se objevilo na oficiálním Twitteru týmu jen několik minut po vynesení rozsudku: „Je to oficiální! Jsme Team Lotus!“. O své dojmy se o něco později podělil také Tony Fernandes. „Je to skvělé, pro nás všechny je to výborná zpráva! Jsme pyšní na náš tým a věříme, že to bude impuls do budoucna!“

Nespokojena ze soudu odchází především Skupina Lotus, která je proti, aby ve Formuli 1 působilo více stájí s názvem Lotus. Pro fanoušky a veřejnost se prakticky nic nemění, ve Formuli 1 i nadále působí Team Lotus a Lotus Renault, s největší pravděpodobností se ale dočkáme odvolání ze strany Skupiny Lotus.

Sdílejte na:
Zavřít