Kamery v helmách dostupné pro všechny piloty F1

Kamery v helmách dostupné pro všechny piloty F1

Kamery v přilbách budou od letošní sezóny součástí helem všech pilotů na startovním roště formule 1. Tyto kamery, neboli ‚The Driver’s Eye‘, zajistí společnost Racing Force Group.

Pohled přes hledí přilby byl v posledních dvou sezónách občasně používán, a to jen u vybraných pilotů. Tento projekt byl připravován několik let, jelikož F1 neustále hledá nové cesty, jak zaujmout fanoušky a nabídnout jim bližší pohled akce na trati.

Velký úspěch sklidila kamera v přilbě Fernanda Alonsa během víkendu na VC Belgie 2021. Někteří závodníci ji měli nainstalovanou i v loňském roce, ale FIA se rozhodla nařídit kamery na všechny závody v sezóně 2023.

„Po vyzkoušení nejnovější generace helmových kamer během nedávných událostí se ukázalo, že jsou velkým úspěchem a generují významnou pozitivní zpětnou vazbu od fanoušků jako cenný doplněk k vysílání Velkých cen,“ stálo v prohlášení ze srpna 2022.

„Proto bylo navrženo a jednomyslně schváleno aktualizovat technické předpisy pro rok 2023, které nařizují používání těchto helmových kamer pro všechny piloty od roku 2023.“

Poskytovatelem technologie byla nyní potvrzena společnost Racing Force Group s kamerou označenou ‚The Driver’s Eye‘ – v doslovném překladu ‚Oko řidiče‘.

„Racing Force Group a Formule 1 dnes uzavřely dohodu o použití technologie kamery v přilbě v šampionátu formule 1 v roce 2023.“

„Oko řidiče je mikrokamera homologovaná FIA, s průměrem 8 milimetrů a hmotností 1,43 gramů, umístěná v úrovni očí na ochranném polstrování na vnitřní straně helmy řidiče. Technologie bude dostupná v průběhu sezóny 2023 všem jezdcům a výrobcům helem na startovním roštu Formule 1.“

Sdílejte na:
Zavřít