K čemu volant? Villeneuve závodí na xbox ovladači

K čemu volant? Villeneuve závodí na xbox ovladači

Jacques Villeneuve se vždy snaží trhnout od většiny a dělá si věci po svém. Jeho kontroverzní názory dokážou rozproudit mnohé vášně mezi fanouškovským publikem, teď ale překvapil něčím zcela odlišným. Ve virtuálním závodě dokázal dojet na šestém místě, přičemž svůj virtuální monopost ovládal xbox ovladačem.

Virtuální závodění se během koronavirové pandemie stalo velmi zábavnou náhražkou skutečného závodění. K tradičním hráčům virtuálních závodních her, mezi které se řadí např. Lando Norris, se postupně přidávali další, kteří dosud nevyzkoušeli jedinou závodní hru. Tradičním krokem k virtuálnímu závodění je koupě závodního volantu, v některých případech rovnou simulátoru.

Mistr světa z roku 1997 Jacques Villeneuve oznámil, že se zúčastní závodu Legends Trophy. Stejné soutěže se zúčastnil například i Jenson Button. Jenže Kanaďan neměl k dispozici žádný simulátor. Neměl ani herní počítač. Co ale bylo obrovským překvapením – Villeneuve se obešel i bez závodního volantu! Přesně tak – Jacques Villeneuve se zúčastnil závodu, který odjel na svém laptopu doma v obýváku, přičemž svůj monopost ovládal xbox ovladačem.

Kvalifikace se nezúčastnil, v závodě se ale velmi brzy probojoval do top 10. První závod dokončil na šestém místě. Opravdu, vše na xbox ovladači. V druhém závodě s obráceným startovním roštem dokázal dohnat Jensona Buttona a svést s ním krátký souboj o páté místo, nakonec ale dojel šestý.

Po závodě jen nezaujatě oznámil, že „musel oprášit ovladač, jelikož už šest let nehrál“. Jacques Villeneuve je prostě liga sama o sobě.

Sdílejte na:
Zavřít