Junior Red Bullu Arvid Lindblad prvním vítězem sezony F3

Junior Red Bullu Arvid Lindblad prvním vítězem sezony F3

První víkend Grand Prix sezony 2024 začal pro Red Bull velmi dobře: zábavný páteční sprint Formule 3 vyhrál junior Dr. Marka, 16letý Brit Arvid Lindblad z týmu Prema.

Na startu se prosadil bulharský junior Renaultu Nikola Tsolov a za něj se zařadil týmový kolega Laurens van Hoepen z Nizozemí. Za nimi jelo americké překvapení Max Esterson (Jenzer), Lindblad a Němec Tim Tramnitz (MP). Velmi zajímavý závod nabídl mnoho předjíždění. Po 5 kolech se Lindblad posunul před Estersona, Tramnitze pokořil zkušený Leonardo Fornaroli (Trident).

Následovala honička pouští, při které se z vedoucí skupiny nikdo nedokázal utrhnout – jelo se v těsném semknutí. Van Hoepen se na čas prodral na špičku a Esterson se o poločas dostal zpět na 3. pozici, zatímco i předsezonní favorit Luke Browning (Hitech) postoupil kupředu na 7. místo. Později ovšem obdržel 10sekundovou penalizaci, což ho vyřadilo z bodovaných míst.

Ve 13. kole se na 2. pozici probojoval Lindblad a po několik kol trvajícím duelu s Tsolovem mu patřilo vedení, které do cíle nedal z ruky. Dlouho vedoucí Bulhar se později neubránil van Hoepenovi a Fornarolimu a skončil jen 4. Zkušený Gabriele Mini dojel až za nováčky Tramnitzem a Estersonem. Nedělní poleman Dino Beganovic nebodoval kvůli defektu pneumatiky.

 

Výsledek sprintu F3 v Bahrajnu:

1. Arvid Lindblad, Prema

2. Laurens van Hoepen, ART

3. Leonardo Fornaroli, Trident

4. Nikola Tsolov, ART

5. Tim Tramnitz, MP

6. Max Esterson, Jenzer

7. Gabrielle Mini, Prema

8. Mari Boya, Campos

Zdroje článku:

Redakce SvětFormule.cz (Roman Klemm)
Sdílejte na:
Zavřít