Jsme rychlí na rovinkách, hledá naděje pro závod Vettel

Jsme rychlí na rovinkách, hledá naděje pro závod Vettel

Kvalifikační ztráta Ferrari na Mercedes byla podle Vettela příliš vysoká. Němec však doufá, že pro závod má tým zbraně, ke kterým může upínat své naděje.

Sebastian Vettel se po kvalifikaci nechal slyšet, že ztráta Ferrari na Mercedes byla příliš velká. Přesto doufá, že má stáj z Maranella šanci situaci v závodě otočit.

Valtteri Bottas s Lewisem Hamiltonem obsadili první řadu startovního roštu pro jubilejní 1000. velkou cenu historie Formule 1.

Vettel s týmovým kolegou Charlesem Leclercem se museli spokojit se třetí a čtvrtou pozicí, oba na čelo ztratili přes tři desetiny sekundy.

„Je to příliš. Byli bychom radši, kdyby to bylo obráceně, ale myslím, že jsme odjeli slušnou kvalifikaci,“ řekl Vettel.

„Důležité je, pokud je neporazíme, abychom byli hned za nimi, takže snad budeme mít nějakou šanci zítra.

Z naší strany musím říct, že se nám podařilo auto zlepšit proti tomu, kde jsme ho měli včera, s tím jsem poměrně spokojený, ale ne úplně. Myslím, že jsme měli ještě na víc. Dneska bylo poměrně složité poskládat dohromady čisté kolo.“

Mercedes je v Číně silný zejména v prostředním sektoru, který se skládá převážně ze zatáček. Ferrari je naproti tomu velmi rychlé na rovinkách.

„Pokud se dostaneme blízko, máme výhodu na rovinkách, takže s tím třeba dokážeme něco udělat, ale závod to bude dlouhý,“ dodal Němec.

Sdílejte na:
Zavřít