Jos Verstappen se obává budoucnosti Red Bullu

Jos Verstappen se obává budoucnosti Red Bullu

Jos Verstappen, otec trojnásobného mistra světa Maxe Verstappena, je toho názoru, že je budoucnost týmu nejistá, pokud ve funkci šéfa týmu zůstane Christian Horner. Max Verstappen se k celé situaci vyjadřuje opatrně.

V první zastávce letošní sezóny získal Red Bull první a druhé místo. Christian Horner ale přece prožil závod v napjaté atmosféře, situace pak vyeskalovala v momentě, kdy jej Jos Verstappen vyzval k odchodu z týmu. Britský šéf týmu čelil nezávislému vyšetřování společnosti Red Bull, které začalo na základě obvinění, které proti němu vznesla jedna ze zaměstnankyň. Osmi týdenní proces byl ukončen ve středu, kdy byl Christian Horner zproštěn obvinění.

O pouhých čtyřiadvacet hodin později byly zaměstnancům formule 1, včetně šéfů jednotlivých týmů a médií, rozeslány anonymní e-maily s údajnými důkazy, které byly v centru samotného vyšetřování. Tento krok měl velmi pravděpodobně donutit Christiana Hornera k odchodu z týmu. Ten však celou kontroverzní situaci zvládl a v sobotu v Bahrajnu dohlédl na to, aby Max Verstappen a Sergio Pérez úspěšně zahájili letošní sezónu.

Je zřejmé, že napětí přetrvává a Jos Verstappen začal hlasitěji hovořit o odchodu šéfa týmu. „Dokud zůstává ve funkci, panuje tu napětí. Týmu hrozí, že se rozpadne. Takhle to dál nejde. Vybuchne to. Hraje si na oběť, a přitom je on tím, kdo způsobuje problémy,“ řekl Jos Verstappen pro Daily Mail. Jeho názor je velmi důležitý vzhledem k obrovskému vlivu, který má jeho syn v týmu. Když byl však nizozemský závodník v Bahrajnu tázán na názor ohledně celé situace, vyjadřoval se velmi opatrně.

V pátek se na dotaz, jestli má v Hornera důvěru, vyjádřil následovně: „Poslouchejte, když se podívám na to, jak Christian funguje v týmu, tak je neuvěřitelným týmovým šéfem. Takže z pohledu výkonu o tom nelze pochybovat. To je to, čím se zabývám. S Christianem hodně mluvím. A samozřejmě je po celý víkend naplno oddaný týmu. Je tu samozřejmě také kvůli představení. Pravděpodobně je trochu rozrušený. Ale jak jsem řekl, soustředíme se jen na pohled z výkonnostní stránky věci. Takhle spolu všichni pracujeme.“

Objevily se také spekulace o tom, že je Verstappen senior zapojen do zákulisní hry, která se snaží dostat Hornera pryč z pozice týmového šéfa. Tyto zvěsti však sám popřel: „To by nedávalo smysl. Proč bych to dělal, když se tady Maxovi tak daří?“

Sdílejte na:
Zavřít