Jody Scheckter: Verstappen by byl v mé době nejlepší

Jody Scheckter: Verstappen by byl v mé době nejlepší

Max Verstappen v současnosti dominuje královně motorsportu a mistr světa z roku 1979 Jody Scheckter věří, že nizozemský pilot by byl nejlepším závodníkem v jeho éře na startovním roštu.

Nizozemec, který jezdí za Red Bull, získal tři mistrovské tituly v řadě a v posledních dvou sezónách dominoval formuli 1, když od začátku roku 2022 vyhrál 77 % závodů. Max Verstappen je nyní už na třetím místě v počtu vítězství (54), když překonal Sebastiana Vettela (53) a před ním je už jen Michael Schumacher (91) a Lewis Hamilton (103).

Jody Scheckter závodil v královně motorsportu v sedmdesátých letech, v éře, v níž se objevovala zvučná jména jako například Jackie Stewart, Niki Lauda, James Hunt a další. Jihoafrický závodník vyhrál 10 závodů a ve své předposlední sezóně v F1 získal mistrovský titul, když porazil Gillese Villeneuva.

„Je (Max Verstappen – pozn. red.) lepší než kdokoliv, kdo jezdil v mé éře. Rozdíl, na který se občas poukazuje, spočívá v tom, že lidé nás označují za „opravdové muže,“ kteří riskovali své životy. Monoposty se často porouchávaly, ne Ferrari, ale například Tyrell ano. Později jsem si uvědomil, jaké jsem měl štěstí – mým největším úspěchem bylo, že jsem zůstal naživu a nikdy jsem ani neskončil ve vrtulníku, který by mě musel dopravit do nemocnice,“ vysvětloval Jody Scheckter.

„Začínal jsem trochu lehkomyslně, jako každý, když jste mladý, snažíte se ukázat talent a odvahu. Max to udělal také a nelíbilo se mi, jak závodil na začátku kariéry, protože neprojevoval žádný respekt k ostatním jezdcům. Pak se ale uklidnil a došlo mu, že nevyhraje závody a hlavně šampionáty, když způsobíte incidenty a budete kolidovat s ostatními auty,“ dodal Jihoafričan.

Sdílejte na:
Zavřít