Jezdec F2 se nezúčastní testů, je v karanténě

Jezdec F2 se nezúčastní testů, je v karanténě

Juniorský závodník Renaultu Christian Lundgaard se nezúčastní předsezónních testů Formule 2 v Bahrajnu. Během návštěvy Kanárských ostrovů byl vystaven potenciální nákaze koronavirem a je držen v karanténě.

Christian Lundgaard, který bude letos závodit za tým ART Grand Prix, měl počínaje nedělí absolvovat třídenní předsezónní test v Bahrajnu.

Dánský závodník se zúčastnil sportovního soustředění na ostrově Tenerife. Ostrov zavedl přísná opatření, u čtyř italských návštěvníků se totiž objevily příznaky koronaviru.

„Bohužel musíme oznámit, že s ohledem na současnou situaci se dánský závodník Christian Lundgaard nezúčastní oficiálních předsezónních testů F2 v Bahrajnu,“ stálo v oficiálním prohlášení týmu ART Grand Prix a Renaultu.

„Osmnáctiletý Christian se minulý týden účastnil sportovního soustředění, které bylo pořádáno juniorskou akademií Renaultu. Během něho byl ve svém hotelu vystaven potenciální nákaze koronavirem.“

„Christian byl vyšetřen odbornými lékaři a neprojevují se u něj žádné ze symptomů viru COVID-19. Vládní orgán ovšem nařídil povinnou dvoutýdenní karanténu pro všechny hosty se snahou omezit šíření viru.“

„Juniorská akademie Renaultu a tým ART Grand Prix by chtěli poděkovat všem, kteří Christiana podpořili. K situaci se nadále nebudeme vyjadřovat.“

Bezpečností procedury na letištích v Bahrajnu způsobují problémy všem členům týmů Formule 2 a Formule 3. Italský tým Prema hlásí, že na místě jsou přítomni pouze tři členové stáje, ostatní se kvůli rušení letů zpozdí.

Sdílejte na:
Zavřít