Max Fewtrell: Závodit za ART je pro mě čest

Max Fewtrell: Závodit za ART je pro mě čest

Britský závodník se v mnohém podobá Christianu Lundgaarodovi. Oba jsou členy Renault Sport Academy, loni spolu bojovali o titul ve Formuli Renault Eurocup.

Rozhovor: Šárka Chomiaková

Pro letošek si je oba vybrala stáj ART do nově vzniklé FIA F3. Tam se ale po prvním závodním víkendu v lepším světle ukázal spíše Christian. Max v Barceloně dojel pátý a osmý a v šampionátu mu patří jen osmá pozice. Sezóna je však teprve na začátku, nechme se tedy překvapit, co nám ukáže průběh roku.

Jak ses vlastně dostal k motorsportu?

S motosportem jsem začal v roce 2009. V té době jsem žil v Singapuru, během prázdnin jsem šel s přáteli na motokáry a jednoduše jsem se do ježdění zamiloval. Od toho okamžiku jsem začal více chodit na motokárovou trať a přidal jsem se do jednoho malého týmu. To byl moment, jak to všechno začalo.

Na jaký moment své dosavadní kariéry jsi nejvíce pyšný?

Zisk titulu v Eurocupu Formule Renault. To byl skutečně velký moment mé kariéry, protože mu předcházel dlouhý a těžký rok, kdy jsem sváděl těžké bitvy s ostatními. Bylo skvělé být nakonec odměněn titulem. Takže to byl určitě ten nejlepší moment.

f3_fewtrell_art_spain_2019

Proč sis vybral FIA F3 jako další krok?

Myslím, že je to pro mě správný krok, protože jsem součástí Renaultu F1. Je tedy dobré být pohromadě s Formulí 1. Mohu ukázat vše, co umím, přímo před lidmi z týmů F1. A také úroveň tohoto šampionátu je letos opravdu vysoká.

Jak se ti líbí nové vozy F3?

Jsou úžasné, o mnoho lepší než vozy Formule Renault. Miluji ten přítlak a výkon na rovinkách, také máme DRS na podporu předjíždění, takže je to velký krok. Velmi si to užívám.

Závodíš pro ART, tým, který v posledních letech vyhrával v GP3 všechny tituly. Přináší to na piloty tlak?

Myslím, že je opravdu pěkné jezdit pro ART. Je to velká ikona se svojí historií a piloty, kteří za něj jezdili v minulosti. Ano, je tu trochu tlak, protože každý ví, že auto je dobré, a jsem si jist, že tento rok má tým opět dobré auto. Ale nevadí mi to, je pro mě čest, že za ně mohu závodit.

Christian Lundgaard byl loni ve Formuli Renault tvým rivalem v bitvě o titul, nyní jste kolegové. Jaký je to pocit?

Je vážně pěkné, že je jsme letos týmoví kolegové. Minulý rok jsme byli rivalové v bitvě o titul, nyní jsme ve stejném týmu. Takže si myslím, že nám to pomůže ještě více tlačit jeden na druhého, abychom dosáhli maxima a pomohli si navzájem proti ostatním jezdcům.

Jaké jsou tvé cíle pro letošní sezónu?

Určitě získat titul.

Co je tvá největší výhoda, která by ti mohla pomoci vyhrát v šampionátu?

Myslím, že snaze zůstat vpředu pomáhají konzistentní výkony. Je potřeba mít i trochu štěstí, zvládnout zůstat klidný a sbírat body a dobrá umístění i během náročných víkendů.

Sdílejte na:
Zavřít