Jezdci, kteří míří do Formule 1

Jezdci, kteří míří do Formule 1

Je celá řada jezdců, kteří by rádi závodili ve Formuli 1. Zde je výčet nejnadějnějších talentů.

Existují desítky jezdců, kteří shání sponzory a trénují na simulátoru, aby mohli vstoupit do Formule 1. Jen hrstka z nich však do Formule 1 pronikne a ještě méně z nich bude závodit v top týmech a pravidelně vystupovat na stupně vítězu. Na následujících řádcích naleznete jména těch, kteří mají do královské discipíny našlápnuto nejlépe.

Jules Bianchi

Pra synovec závodníka Formule 1 Luciena Bianchiho je mimo jiné člen akademie Ferrari. V minulé sezóně působil jako třetí jezdec Force Indie. Mezi jeho největší úspěchy patří např. třetí místo v GP2 v roce 2011. Nyní se jej Ferrari snaží prosadit na pozici závodního jezdce u již zmíněné Force Indie.

Robert Wickens

Kanadský závodník, jenž letos oslaví 24 let, patří také mezi adepty pro vstup do Formule 1. V roce 2011 byl blízko podpisu smlouvy s Marussií na nadcházející rok. Během roku 2011, kdy se stal šampionem Formule Renault 3.5, byl u Marussie (Virginu) testovacím jezdcem. Momentálně však z důvodů slabých sponzorů závodí v DTM.

Daniel Abt

Tento Němec zatím s Formulí 1 ani nejel, ale již se mluví o tom, že by ji mohl již brzy řídit pravidelně. Loni se stal ve své premiérové sezóně v GP3 vicemisrem této série. Letos bude závodit pro Lotus v GP2.

James Calado

Jeden z nejnadějnějších mladých britských jezdců současnosti skončil loni pátý v GP2 a letos bude v GP2 pokračovat s Lotusem. Mezi jeho největší úspěchy patří třeba druhé místo v GP3 z roku 2011.

Sergej Sirotkin

Osmnáctiletý Rus má velkou šanci stát se druhým Rusem v historii Formule 1. V roce 2011 se stal vítězem evropské Formule Abarth a v té italské skončil druhý. O rok později v roce 2012 skončil třetí ve své premiérové sezóně v Auto GP.

Michail Aljošin

Aljošin mohl závodit ve Formuli 1 již od roku 2011, a mohl tak být teprve druhým Rusem ve Formuli 1, a předběhnout tak mladého Sergeje Sirotkina. Závodníkovi, který v roce 2010 porazil Daniela Ricciarda ve světové sérii Renault, však chybí dostatek finančních prostředků.

Luiz Razia

Jeden z největších adeptů na místo u Caterhamu, čtyřiadvacetiletý Brazilec Luiz Razia je novopečeným vicemistrem světa GP2 a má i velký finanční obnos. Pro jeho angažování mluví i to, že byl u Caterhamu testovacím jezdcem, a že svůj loňský úspěch v GP2 vyjel právě za Caterham.

Sdílejte na:
Zavřít