Jezdci Ferrari se shodují: Měli jsme na třetí místo, u Red Bullu panují rozpolcené pocity

Jezdci Ferrari se shodují: Měli jsme na třetí místo, u Red Bullu panují rozpolcené pocity

Mezi Red Bullem a Ferrari to bylo po celý víkend velmi vyrovnané, což se ukázalo i v kvalifikaci, kde se z třetího místa nakonec radoval Daniel Ricciardo, i když rozestup mezi ním a Kimim Räikkönenem byl jen minimální. Kdežto jejich stájový kolegové s výsledkem spokojení nejsou.

Ferrari mělo na třetí místo, jenže oba jezdci chybovali

Räikkönen odvedl během kvalifikace skvělou práci. Ve všech částech byl rychlejší než týmový kolega Vettel a Mercedesům šlapal na paty, než ho v závěru překonal o pouhých 15 setin Daniel Ricciardo.

„Poslední kolo bylo celkem v pohodě, ale neřekl bych, že bylo velmi dobré. Jisté je, že na třetí místo jsme měli. Ztráta na Daniela je nepatrná. Zapříčinil ji neoptimální brzdný manévr,“ vysvětlil Fin a dodal: „Výsledek je takový, jaký je. Teď už na tom nic změnit nemůžu. Musíme žít s tím, co máme. Pro mě je důležitější, že vůz dobře sedí. Není tu lehké tu zajet perfektní kolo.“

Icemanův parťák Vettel ze svého výkonu nadšený není: „Kvalifikace neprobíhala zrovna ideálně. Měl jsem problémy s vyvážením auta. V posledním kole jsem udělal v závěrečném sektoru malou chybu, která mě stála čas. Ale auto je dobré. Myslím si, že zítra budeme mít dobrou formu.“

Red Bull zvolil odlišnou strategii. Verstappen s Ricciardem měli totiž nasazené super-měkké pneumatiky, zatímco ostatní jeli na fialově označených gumách. Co si o tom myslí duo Ferrari?

„Těžko říct, jestli je to šťastný tah. Teď si nemyslím, že mezi utra-měkkými a super-měkkými pneumatikami je velký rozdíl. Podle mě je důležitější dobře odstartovat. V tomto ohledu si s nejměkčí specifikací rozumím skvěle. Chci do závodu odstartovat dobře. Zbytek se vyvine sám,“ zkonstatoval Räikkönen.

„Mohlo by to být zajímavé, protože jsme jim velmi blízko. Dneska jsme měli rychlost na poražení Red Bullu. Ale na konci to úplně nestačilo. Závod je ale až zítra a myslím si, že bychom mohli definitivně bojovat o pódium,“ neztrácí naději Vettel.

Na otázku, jak je vysoká pravděpodobnost, že se dostane mezi Rosberga a Hamiltona, reagoval sebevědomě:„Těžko říci. Sice od nich na startu stojíme trochu dál, ale zkusíme všechno, abychom z toho vytěžili optimum. Jestli bude jeden stříbrňák před námi, nebo ne, je mi vlastně buřt.“

„Bude to dlouhý závod, ve kterém se toho může mnoho udát. Nica bych ale nepodceňoval. Protože tu obvykle bývá velmi rychlý. Může to být velmi těsný závod,“ dodal 42 násobný vítěz.

U Red Bullu jedna strana garáže září, druhá je frustrovaná

Jediný Red Bull se rozhodl, že zkusí jinou strategii. Oba jezdci budou startovat na super-měkkých pneumatikách.

„Neměli jsme jinou možnost. Museli jsme udělat něco jinak než soupeř. Pokud máte pronásledovat tým jako je Mercedes, tak rovněž musíte riskovat. S průběhem tréninku jsem spokojený. V kvalifikaci bylo třetí místo cílem, kterého jsme dosáhli. Naše volba pneumatik nám dopřeje v neděli více prostoru. Sami jsme zvědaví, zda budeme moct předvést z této výchozí pozice něco pěkného.“

Ricciardova slova se nezdají být zase tak nereálná. Už v pátečních trénincích ukázali, že na delší vzdálenosti jim to jede perfektně. „Bylo nám jasné, že má Mercedes schováno ještě trochu více rychlosti pro kvalifikaci. Ale myslím si, že máme pro závod velmi dobré postavení. Podle našich propočtů bychom měli být na konci závodu blízko těm nejlepším. Dlouhé jízdy byly opravdu dobré. Očekávám, že to bude zábavná Velká cena.“

Ricciardo bude mít v každém případě Mercedesu šanci pořádně zatopit, protože třetí místo v šampionátu jezdců už má jisté, tudíž nemá co ztratit.

Na straně devatenáctiletého Holanďana už takové nadšení nepanuje, protože jeho nejlepší kolo dnes stačilo jen na šestou pozici.

„V závodě se musím zcela určitě dostat dopředu. Protože rychlost tu celý víkend máme a teď startuji jako poslední z třech nejrychlejších týmů, proto rozhodně nejsem šťastný“ lamentuje značně frustrovaný Verstappen.

„Zítra to bude zajímavý závod. Ultra-měkké pneumatiky jsou na dlouhé vzdálenosti relativně slabé. Dneska jsem absolvoval jednu dlouhou jízdu na super-měkkých gumách, které drželi docela dobře, ačkoliv byly teploty mnohem vyšší než večer,“ připomněl Verstappen a pokračoval: „Chtěli jsme udělat něco jiného, protože když se o nic nepokusíte a odstartujete na stejných pneumatikách, tak ostatní už jen stíháte. Tomu se chceme samozřejmě vyhnout.“

Sdílejte na:
Zavřít