Je směšné testovat v Evropě, říká Franz Tost

Je směšné testovat v Evropě, říká Franz Tost

Šéf Toro Rosso Franz Tost je nešťastný z toho, že se předsezónní testy konají v Evropě. Týmy Formule 1 ztratily skoro celé dva dny testů v Barceloně kvůli nepříznivému počasí a teplotám okolo 10°C. Při těchto teplotách nefungují vozy a ani pneumatiky tak, jak by měly. Franz Tost věří, že by bylo vhodnější přesunout předsezónní testy do teplejší lokace, aby se neopakovaly problémy s chladným počasím.

„Je to kompletně špatné rozhodnutí, že se předsezónní testy konají v únoru a březnu v Evropě. Nedává to smysl, i když je dobré počasí. Je velice obtížné dostat pneumatiky do správné teploty a když testujete na studených pneumatikách, tak to nedává dobrou představu o chování auta na trati“ říká Franz Tost.

Pokud by se předsezónní testy konaly na teplejším místě, určitě by to byla lepší možnost, ale na druhou stranu by týmy zaplatily mnohem více než platí teď za předsezónní testy (doprava věcí, auta a následných vylepšení atd.).

„Testovali jsme několik let v Bahrajnu nebo v Abu Dhabi, kde to dobře fungovalo, ale bohužel mnoho lidí si myslelo něco jiného. Možná teď změní svůj názor“ dodal šéf Toro Rosso pro Speedweek. 

Včera šéf týmu Haas Gunther Steiner uvedl, že předsezónní testování na okruhu v Bahrajnu nebo na podobném místě by bylo pro menší týmy velice obtížné. Dopravení všech potřebných věcí by bylo velice nákladné.

 

Sdílejte na:
Zavřít