Jak se Hamilton „odvděčil“ týmu za jízdu na sjetých gumách

Jak se Hamilton „odvděčil“ týmu za jízdu na sjetých gumách

Brit v Monaku žadonil o druhou zastávku v boxech, jeho pneumatiky byly totiž v žalostném stavu. Tým ale odmítl, proto se Hamilton po závodě „odvděčil“.

Lewis Hamilton vyhrál Velkou cenu Monaka, když za svými zády udržel rychlejšího Maxe Verstappena. Sám přitom nevěřil, že je na své sadě středních pneumatik vůbec schopen dojet do cíle.

Špička pole zajela do boxů už v 9. kole, když na trať vyjel safety car kvůli množství úlomků z vozu Charlese Leclerca. Hamilton přitom dostal žlutě značené střední gumy, zatímco za ním jedoucí Max Verstappen, Valtteri Bottas a Sebastian Vettel nasadili tvrdé.

Ve zbytku závodu se již ani jeden nechystal k mechanikům znovu, Hamiltonova sada žlutých gum ale začala rychle odcházet. Brit se domníval, že není schopen vydržet na trati až do cíle a diskutoval se svým inženýrem Peterem Bonningtonem o další výměně. Mercedes ale odmítal lídra závodu povolat do boxů podruhé, přišel by totiž o vedení v závodě.

Hamilton tak i přes úpěnlivé žadonění nedostal svolení zajet znovu na přezutí, musel se smířit se svou situací a nejen dojet do cíle, ale zároveň ustát sílící tlak dotírajícího Verstappena.

Pětinásobný mistr světa nakonec svoji misi zvládl a vybojoval monacké vítězství. A zatímco slavil, inženýři a stratégové Mercedesu čekali ve své místnosti, s jakou reakcí se s nimi Hamilton znovu shledá, jak ukazuje video přiložené níže.

Záznam zobrazuje hlavního stratéga týmu Jamese Vowelse, který během závodu také promlouval k britskému pilotovi přes vysílačku. Vowels tipuje, jaká budou Hamiltonova slova a přivítání.

Říká například: „Myslím, že zpětně je jasné, že tvrdá směs by přinesla stejný výsledek, ale asi o něco menší stres. Chtěli jsme si to trochu zdramatizovat.“

Na otázku, jaká byla komunikace s Hamiltonem přes vysílačku, odpověděl: „Dobrá! Hádám, že teď přijde asi něco zábavnějšího, ale bylo to dobré.“

Blížící se Hamiltonovu reakci Vowles odhaduje slovy: „Tipuju, že Lewis přijde a zeptá se, proč jsme mu dali tyhle gumy. Já mu na to řeknu, že jsme tyhle gumy nasazovat neměli. A to bude asi všechno. Doufám, že mě ze všeho nejdřív obejme, lehce naznačí svoji radost a pak si nejspíš vážně popovídáme o tom, proč jsme to nevymysleli zrovna nejlíp.“

O chvíli později do místnosti inženýrů vchází samotný Hamilton. Jak se Vowles se svým odhadem strefil, uvidíte sami!

Jen doplníme Hamiltonova slova: „To máte za to, že jste mě nechali na středních gumách 68 kol!“

Sdílejte na:
Zavřít