Jak může Verstappen získat titul již ve sprintu v Kataru?

Jak může Verstappen získat titul již ve sprintu v Kataru?

V Japonsku získal Max Verstappen třináctou výhru v sezóně a sebejistě si jde pro svůj mistrovský hattrick. Ten může za získat již během sprintového závodu v Kataru, za určitých podmínek mu však může jeho týmový kolega získání titulu oddálit.

Max Verstappen má díky vítězství v Suzuce se svými 400 body náskok na týmového kolegu Sergia Péreze o 177 bodů. Pohár jezdců vede již od začátku sezóny a Red Bullu se podařilo dominovat každému závodu až na Singapur, kde výhru získal Carlos Sainz pro Ferrari. V Japonsku také i přes Pérezovo odstoupení dokázal Verstappen získat pro rudé býky konstruktérský titul.

V následujících šesti závodech může získat Max Verstappen ještě 180 bodů. Příští závodní víkend v Kataru je jedním z letošních sprintových víkendů. Pilot, který vyhraje sprintový i nedělní závod a zajistí si nejrychlejší kolo v závodě může získat až 34 bodů. Holandský pilot však potřebuje získat pouze tři body, aby svůj třetí titul v řadě získal. Pokud v neděli odjede s náskokem 146 bodů, vyhrává tak titul, neboť již nebude možné, aby jej jiný pilot překonal. Rozhodnutí o titulu mistra světa může nyní oddálit pouze Sergio Pérez, a to za určitých podmínek.

Na výkonu Sergia Péreze v sobotu nezáleží, neboť Verstappenovi stačí dojet nejhůře šestý ve sprintovém závodě. Za šesté místo dostane přesně tři body. Aby si Sergio Pérez udržel šanci získat titul, musí ve sprintovém závodě skončit nejhůře třetí, a pokud Max Verstappen nezíská ve sprintovém závodě ani jeden bod a Sergio Pérez vyhraje, pak by musel holandský závodník skončit v neděli nejhůře na osmém místě, aby mistrovský hattrick získal. I tehdy by mu to mohl Sergio Pérez překazit, pokud by sám v závodě zvítězil. Ovšem i pokud by se mexickému pilotovi podařilo bodový náskok vyrovnat, o titulu rozhodne počet vítězství v sezóně.

Sdílejte na:
Zavřít