INEOS koupil podíl akcií Mercedesu, Wolff zůstane šéfem

INEOS koupil podíl akcií Mercedesu, Wolff zůstane šéfem

Chemická společnost INEOS se stala třetinovým vlastníkem týmu Mercedes formule 1 v rámci nové dohody, která zavazuje dosavadního lídra Tota Wolffa zůstat na dané pozici po dobu minimálně tří let.

Již v září se vědělo, že INEOS diskutoval s německou automobilkou o možné koupi akcií.

V pátek se potvrdilo, že vlastnictví týmu bude nyní rozděleno na tři stejné části, jedná se o Mercedes, INEOS a Tota Wolffa.

Dohoda znamená, že Mercedes zredukoval svých předchozích 60 % vlastnictví, zatímco Wolff zvýšil svůj podíl na 30 %.

V rámci této dohody se šéf Mercedesu Toto Wolff zavázal zůstat v pozici vedoucího týmu a generálního ředitele po dobu dalších tří let, s potenciálním přechodem na jinou výkonnou roli.

Wolff řekl: „Jsem rád, že mohu zahájit tuto novou kapitolu týmu Mercedes-AMG Petronas F1.“

Tento tým je pro mě jako rodina. Prošli jsme spolu tolika vrcholy a pády, že si nedokážu představit spolupráci s lepší skupinou lidí v tomto sportu – a jsem velmi rád, že můžeme společně pokračovat v této nové éře.

Tato nová investice od společnosti INEOS potvrzuje, že obchodní potenciál týmů formule 1 je robustní a po náročném roce vysílá důležitý signál důvěry ve sport.

INEOS se poprvé spojil se Mercedesem na začátku letošního roku jakožto partnerský sponzor a jeho 30% podíl přichází jako rozšíření této dohody.

Sir Jim Ratcliffe, který je předsedou INEOS, řekl: „Když jsme na začátku letošního roku vstoupili do formule 1, rozhodli jsme se tak učinit s týmem Mercedes, který stanovil nová měřítka, a od té doby vedeme diskuse o tom, jak bychom mohli zvýšit naši účast.“

Jedná se o jedinečnou příležitost investovat finanční prostředky do týmu na samém vrcholu své hry, který však stále má v budoucnu bohatý potenciál pro růst.

Dohoda INEOS dále potvrzuje závazek Mercedesu k F1, přičemž je jasné, že tým bude i nadále závodit pod značkou německého výrobce automobilů.

Ola Kallenius, předseda představenstva Mercedesu, uvedl: „Zůstáváme pevně oddaní formuli 1, nadcházející finanční limit spolu s novou akcionářskou strukturou nás staví do ještě silnější pozice pro další úspěch.“

„Díky ještě užšímu sladění s naší výkonnostní divizí Mercedes-AMG, která začíná v roce 2021, a pokračujícím vedení Toto v následujících letech, vypadá budoucnost pro Mercedes-Benz ve formuli 1 dobře.“

Sdílejte na:
Zavřít