IndyCar v neděli nepojede, zrušeny i dubnové závody

IndyCar v neděli nepojede, zrušeny i dubnové závody

Restrikce kvůli pandemii koronaviru zasáhly také IndyCar. Americká závodní série zrušila čtyři úvodní závody sezóny včetně nedělního závodu v ulicích Saint Petersburgu.

Předevčírem vedení IndyCar rozhodlo o tom, že se závod v Saint Petersburgu na Floridě společně se všemi doprovodnými závody odjede bez přítomnosti fanoušků.

Ani to už ale neplatí – vedení série se dnes rozhodlo zrušit všechny čtyři úvodní závody sezóny. Kromě nedělního závodu se tak ruší závod v Alabamě, GP v Long Beach a také IndyCar Challenge na okruhu COTA v Texasu.

„Společně s organizátory závodů, zdravotnickými orgány a vedením měst jsme se po pečlivém zvážení rozhodli na základě šíření nemoci COVID-19 zrušit všechny závody NTT IndyCar Series až do konce dubna,“ stálo v prohlášení IndyCar Series.

„Zrušení se vztahuje i na závod v Saint Petersburgu, který se měl konat tento víkend.“

„Ačkoliv jsme z odložení úvodních závodů sezóny IndyCar zklamaní, jelikož přijdeme o neskutečnou podporu fanoušků v Saint Petersburgu, Birminghamu, Long Beach a v Austinu, zůstává zdraví všech našich fanoušků, účastníků, zaměstnanců, partnerů a médií naší prioritou číslo jedna.“

„Nadále budeme v kontaktu se zdravotními experty a s vládou, načež stanovíme naše plány pro obnovení závodního kalendáře.“

Pokud se nic nezmění, bude prvním závodem sezóny IndyCar GP na okruhu Indianapolis. Dva týdny poté by měl odstartovat již 104. ročník Indy 500. Na oficiální potvrzení si ale budeme muset nějakou dobu počkat.

Sdílejte na:
Zavřít