Hybridní pohon se ukázal jako skvělé řešení, tvrdí Domenicali

Hybridní pohon se ukázal jako skvělé řešení, tvrdí Domenicali

Nový šéf formule 1 Stefano Domenicali je přesvědčen, že elektrifikace není do budoucna jediným možným řešením. Ital věří, že hybridní pohon je tou správnou alternativní cestou.

Rok 2014 byl pro formuli 1 zlomovým okamžikem. Tento rok se královna motorsportu rozloučila s klasickými 2,4litrovými V8 motory, které formule poháněly od roku 2006. Nová sezóna přinesla V6 turbomotory s větším využíváním rekuperace energie.

Ačkoliv rozhodnutí vydat se hybridní cestou je obecně považováno za správný krok, tak vysoké náklady a složitost samotné pohonné jednotky jsou často terčem kritiky.

Další generace motorů je v současné době plánována na rok 2026, respektive možná již 2025, kdy se očekává přijetí levnějšího a jednoduššího řešení.

Formule 1 je momentálně v situaci, kdy se jedná o udržitelnosti a jejím dopadu na životní prostředí. Domenicali se proto domnívá, že hybridní pohon by mohl být velice dobrým alternativním řešením místo samotné elektrifikace.

Myslím si, že formule 1 má skvělou možnost, aby předvedla, že v automobilovém světě není jedinou správnou cestou elektrifikace. Máme ty nejlepší inženýry na světě, proto jsem si jist, že vydat se cestou hybridního pohonu je tím správným krokem,“ konstatuje Domenicali.

Velká chyba minulých let byla ta, že priorita byla inovace, nikoliv cena.

Dnes již není možné, aby pohonná jednotka stála tolik, co v předchozích letech. V tomto směru vidím velký prostor pro změnu. Musíme přinést jednotné řešení, které bude vyhovovat všem. Jsem si jist, že to zvládneme,“ uzavírá Domenicali.

Sdílejte na:
Zavřít