Hülkenbergův happy end u Force Indie: Oslavují čtvrté místo v Poháru konstruktérů

Hülkenbergův happy end u Force Indie: Oslavují čtvrté místo v Poháru konstruktérů

Nico Hülkenberg dokončil svůj poslední závod za Force Indii na solidním sedmém místě a třešničkou na dortu byl zisk čtvrtého místa v Poháru konstruktérů, což je nejlepší výsledek Force Indie v historii týmu.

Výkony Force Indie jdou vzhůru. Minulý rok skočila indická stáj pátá a letos se ještě o jednu příčku polepšila a stala se tak nejlepším týmem ze zbytku pole.

Do posledního závodu urputně bojovali s Williamsem o udržení se za nejlepší trojicí. Nakonec se mohli – i díky vypadnutí Valtteriho Bottase a (jen) devátému místo Filipeho Massy – radovat z 35 bodového náskoku na rivaly z Glove a bouchat šampaňské.

Hülenberg ale podotkl, že ve velkém finále na okruhu Yas Marina to byl v podstatě pouze interní boj mezi ním a Sergiem Pérezem, protože na první šestici byla Force India jednoduše krátká: „Vlastně jsem závodil jenom s týmovým kolegou, protože první šestka byla moc rychlá.“

V úvodu závodu kolidoval s Maxem Verstappenem. Mladý Holanďan se roztočil a propadl se až na poslední místo, pro Němce to sice dopadlo mnohem lépe, ale také neodjel z incidentu úplně bez úhony. Naštěstí to nemělo ve finále žádné fatální dopady.

„Trochu se přitom poškodil podvozek. Nikdy není dobré, když ztratíte přítlak. Pak se to všechno trochu zkomplikuje,“ vysvětlil rodák z Emmerichu, jenž cílem projel na sedmém místě a v závodě mu ztěžoval život v podstatě jen jeho parťák.

„Je to fantastický pocit. Byl to neuvěřitelný rok. Velké díky patří všem, kteří nám pomáhali. Nyní slavíme ten nejlepší rok, jaký jsme kdy ve formuli 1 zažili,“ neskrýval své nadšení šéf stáje Bob Fernley. Důvodem k radosti je také nemalý přísun peněz. Oproti loňsku si Force India polepší o několik milionů euro. Pro porovnání: vloni obdrželi za páté místo 67 milionů eur, zatímco čtvrtý Red Bull o další tři miliony více.

Být čtvrtým nejlepším týmem v královně motorismu je pro Force Indii malý zázrak, protože dokázali porazit i tradiční tým jako Williams.

Sdílejte na:
Zavřít