Hülkenberga mrzí nepovedený start, jinak by prý bodoval

Hülkenberga mrzí nepovedený start, jinak by prý bodoval

Nico Hülkenberg ukázal ve Velké ceně Japonska silné tempo a jen těsně mu unikl třetí bodovaný závod v řadě. Hülkenberg sám přiznal, že tempo monopostu VF-24 bylo pro něj překvapením a litoval nepovedeného druhého startu, kdy mu motor spadl do anti-stallu.

Nico Hülkenberg je přesvědčen, že mohl v Japonsku bojovat o body, pokud by nebylo zpackaného druhého startu.

Po červené vlajce, kdy se odklízely trosky po havárii Daniela Ricciarda a Alexandera Albona, se jezdec Haasu zařadil na 10. místo na startovním roštu. Pro americký tým, který očekával, že se bude na okruhu v Suzuce trápit, to znamenalo slibnou pozici.

Vůz německého jezdce se však dostal do anti-stallu a propadl se na konec startovního pole.

„První start byl opravdu dobrý, ale při druhém startu jsem se dostal do anti-stallu, jakmile jsem pustil spojku. Musím se podívat, co se tam stalo,“ řekl ke svým startům Hülkenberg.

Německý jezdec přiznal, že byl sám šokovaný z tempa svého vozu vzhledem k očekáváním Haasu před závodem.

„Upřímně řečeno jsem trochu překvapený, že jsem se dokázal vrátit tam, kam jsem se vrátil (11. místo – pozn. red.),“ prohlásil Němec.

„Popravdě řečeno si myslím, že je to napůl zázrak. Ukazuje to, že jsme měli dobré tempo. Samozřejmě jsem se snažil jet co nejrychleji a zároveň co nejlépe zacházet s pneumatikami. Je to škoda, protože jsme pravděpodobně mohli bojovat s Júkim (Cunodou – pozn. red.) nebo Júkiho porazit. Jeden bod byl na dosah, jenže Hamilton byl o 50 vteřin vepředu, takže (deváté místo – pozn. red.) bylo mimo dosah,“ doplnil Hülkenberg.

Sdílejte na:
Zavřít