Hülkenberg: Seděl jsem na kávě a poté mi zavolal Otmar

Hülkenberg: Seděl jsem na kávě a poté mi zavolal Otmar

Nico Hülkenberg byl povolán Racing Pointem, aby v kvalifikaci nahradil Lance Strolla, který se necítil dobře. Němec tak musel z kavárny přejet rovnou na závodní trať.

Z kavárny rovnou do závodního overalu. Tak by se dala shrnout sobota Nica Hülkenberga, který letos již potřetí zaskakoval u Racing Pointu.

Dnes neměl ale na přípravu téměř žádný čas, proto se kvalifkoval celkově jako poslední. V rozhovoru prozradil, že si ještě dopoledne vychutnával kafe se svým kamarádem v Kolíně nad Rýnem.

Dnes to bylo mnohem šílenější a náročnější než minule. Byl jsem v Kolíně nad Rýnem, což je odsud asi hodina cesty, protože jsem tady měl odpoledne práci pro německou televizi RTL,“ prozradil Hülkenberg.

V jedenáct hodin jsem seděl s kamarádem na kávě, když jsem uviděl, že mi volá Otmar (Szafnauer, šéf Racing Pointu). Řekl mi ‚Nico, potřebujeme tě hned tady‘. Nasedl jsem do auta a zbytek už je historie.“

Němec se bohužel nedostal do druhé části kvalifikace. Na postup ztratil půl vteřiny.

Vůz se choval zcela odlišně od Silverstonu. Je to úplně jiný okruh a auto se také posunulo vpřed. Měl jsem na seznámení se s vozem velmi málo času. Čtyři kola byla opravdu málo, ale i když jsem skončil poslední, tak jsem s výsledkem celkem spokojený.

Zítřek bude ještě složitější. Pokusím se dostat ze sebe a vozu maximum a uvidíme, jak to dopadne,“ dodává Hülkenberg.

Sdílejte na:
Zavřít