Hülkenberg: Na víc jsme neměli

Hülkenberg: Na víc jsme neměli

Německý závodník byl nejrychlejším ze zbytku světa, když se kvalifikoval na sedmém místě. Podle něj rychlejší už být nemohli, byť v trénincích byli druhým nejsilnějším týmem.

Renault potvrdil sílu svého motoru na nejníže položeném okruhu v kalendáři. Zatímco Renaultem poháněné Red Bully budou startovat z prvního a druhého místa, tovární tým byl nejlepším týmem ze zbytku světa. Nico Hülkenberg bude startovat ze sedmého místa, jeho týmový kolega Carlos Sainz hned za ním.

„Byly důvody, proč Ferrari a Mercedes nebyli tak rychlí jako obvykle. Ani vteřinu jsem nevěřil v to, že si udržíme naši páteční úroveň,“ přiznal Hülk, který skončil v prvním tréninku čtvrtý a ve druhém si o jednu příčku pohoršil. Zatímco Sainz byl v obou volných jízdách třetí. „Na víc jsme neměli, více jsme chtít nemohli. Je to dobrý pocit, že máme obě auta ve čtvrté řadě, a víme, že jsme vytěžili z našich možností všechno. Bylo nám jasné, že na přední tří týmy toho příliš nezmůžeme. Ale když víte, že jste odvedli tu nejlepší možnou práci, pak je to dostatečné uspokojení.“

pic.twitter.com/xwJca3zgRI— Nico Hülkenberg (@HulkHulkenberg) 27. října 2018

„V závodě nebudeme moci držet krok. Jasně, že bychom rádi jezdili v nejlepší šestce, ale realistické to není. Doufám, že v roce 2019 to změníme. Momentálně se soustředíme na souboj s Haasem a tam to nevypadá tak špatně. Musíme se vyhnout nepříjemnostem a tuto dobrou výchozí situaci proměnit v solidní počet bodů,“ dodal bojovně blonďatý rodák z Emmerichu.

Pro žlutě zbarvené vozy je dobrou zprávou, že jejich rivalové v boji o čtvrtou příčku, americká stáj Haas, vypadla už v první části kvalifikace. Momentálně mají Francouzi na Američany náskok 22 bodů.

Sdílejte na:
Zavřít