Hülkenberg je naštvaný na Vettela kvůli incidentu z první zatáčky

Hülkenberg je naštvaný na Vettela kvůli incidentu z první zatáčky

Nico Hülkenberg opět musel odstoupit bezprostředně po startu VC USA poté, co kolidoval se Sebastianem Vettelem a Valtterim Bottasem v první zatáčce. Z incidentu viní svého krajana, který ale na rozdíl od něj nevidí, že by někde chyboval.

Devětadvacetiletý Němec si vyjel v kvalifikaci solidní sedmé místo, které doufal, že dokáže proměnit i v cenné body do Poháru konstruktérů a poodskočit tak rivalům z Williamsu. Jenže opět nedokončil ani první kolo. V první zatáčce se totiž dostal do „sendviče“ mezi Vettela a Bottase, na což posléze doplatil.

Po kontaktu s Vettelem do vysílačky hlásil, že jeho vůz je poškozený, tak mu tým nařídil, ať zajede do boxu, ze kterého už nevyjel. Později tým prozradil, že za jeho odstoupením stálo zničené přední závěsné rameno.

 „Musím říct, že Sebastian zatočil na vrcholu zatáčky docela agresivně. Nenechal mi tam moc místa. Myslím si, že by na vnějšku býval měl dost místa. Nevím, zda ho nechtěl využít. Já nemohl nikam uhnout, protože zevnitř bylo ještě jedno auto. Nemohl jsem se vypařit do vzduchu. Celé to bylo nešťastné,“ stěžoval si Hülkenberg na počínání Vettela ihned po vypadnutí v rozhovoru pro televizní stanici Sky Sports F1.

Celý incident si vzali do hledáčku závodní komisaři, ale paradoxně prošetřovali kolizi mezi Hülkenbergem a Bottasem a Vettela z toho překvapivě jaksi vynechali. Oba piloti ale nakonec vyvázli s čistým štítem.

Pro rodáka z Emmerichu je samozřejmě celá tato situace velmi frustrující, protože celý víkend to vypadalo velmi nadějně a pak pro něj nedělní závod skončí v podstatě dřív než pořádně vůbec začne. Nejen, že tak přišel o velmi cenné body do šampionátu jezdců, ale tímto je také ztratil jeho tým, který bojuje o nejlepší umístění v Poháru konstruktérů, tedy o čtvrté místo. Mírně ho mohl utěšit fakt, že později nedokončil závod ani Bottas na Williamsu.

Na otázku, zda si o tom promluví se svým krajanem, odvětil  suše, že „se uvidí“. O čem by si ale také s ním měl povídat, když Vettel necítí vůbec žádnou vinu, což řekl i po závodě. „Neviděl jsem ho, proto jsem nevěděl, kam chce. Soustředil jsem se na skupinu přede mnou. Snažil jsem se brzdit trochu později, než Red Bully,“ popisuje čtyřnásobný mistr světa inkriminovaný okamžik ze svého pohledu. „Když jsem zatáčel a byl uprostřed zatáčky, dostal jsem ránu.“

Co se týká průběžného pořadí v Poháru konstruktérů, tak v něm si zahřívá čtvrté místo Force India s osmibodovým náskokem na Williams a v šampionátu jezdců šlape sedmému Sergiovi Pérezovi na paty Valtteri Bottas, který na Mexičana ztrácí tři body a devátému Hülkenbergovi zase Fernando Alonso. Tam to je ještě o bod těsnější.

Konec sezóny se neúprosně blíží. Čekají nás poslední tři závody, a to tento týden v Mexiku, za dva týdny v Brazílii a na konci listopadu velké finále v Abu Dhabi, které nám prozradí, zda se bude opět přepisovat historie Force Indie, která si vloni vyjela nejlepší výsledek vůbec – fantastické páté místo. Pro Hülkenberga by to byl bezesporu parádní dárek na rozloučenou s týmem, se kterým strávil pět sezón.

Sdílejte na:
Zavřít