Hülkenberg bude udávat směr, věří Bell

Hülkenberg bude udávat směr, věří Bell

Nico Hülkenberg bude od letošního roku reprezentovat barvy Renaultu. Technický ředitel stáje Bob Bell vkládá do Němce velké naděje a doufá, že bude hrát klíčovou roli ve vývoji vozu.

Hüklenberg se po několikaletém působení u indické stáje Force India rozhodl pro změnu a zavítá do Renaultu, který se po odkoupení Lotusu v sezóně 2016 vrátil jako tovární tým.

Jak se dalo čekat, tak výkony nebyly nijak oslňující. Tým se dostával z finančních problémů, ve kterých se ocitl jeho předchůdce Lotus, a paralelně pracoval na konceptu nového šestiválcového turbo-hybridu pro nacházející ročník.

Devětadvacetiletý rodák z Emmerichu přinese do týmu spoustu cenných zkušeností, které nasbíral ve svých 115 startech ve Formuli 1, při čemž většinu z nich absolvoval právě za Force Indii.

„Nico nám udá jasný směr, jakým se musí auto z jezdecké perspektivy vyvíjet. Neřekne nám, jak má vypadat přední křídlo, ale může nám jasně říci, co musíme udělat pro to, aby mělo auto takové vlastnosti, jaké si jezdec přeje,“ uvedl Bell v rozhovoru pro Autosport.com.

„Pomůže nám zjistit, jak dostat z nových pneumatik to nejlepší a také bude hrát klíčovou roli v managementu pneumatik. A samozřejmě také bude důležitou motivací pro celý tým,“ popisuje osmapadesátiletý Brit jednu z úloh nováčka týmu Hülkenberga, který s nimi podepsal víceletou smlouvu.

Bell je přesvědčený, že německý pilot přišel do týmu v pravou chvíli, protože bylo od začátku jasné, že první sezóna bude pro tovární tým velmi náročná.

„V roce 2016 nebylo tolik potřeba nasadit zkušeného pilota. Ale tento rok jsme o krok dále. Nyní jsme v situaci, ve které nám pilot jeho kalibru může pomoci posunout se vpřed. Bude pro nás rozhodujícím faktorem.“

Sdílejte na:
Zavřít