Horner: Verstappen má větší vliv díky své hodnotě pro tým

Horner: Verstappen má větší vliv díky své hodnotě pro tým

Šéf rakouské stáje Red Bull Christian Horner tvrdí, že Max Verstappen má větší vliv, protože jeho hodnota pro tým je výrazně větší než hodnota jeho týmového kolegy Sergia Péreze. Dále porovnal chování hvězd v motorsportu s fotbalem.

Od odchodu Daniela Ricciarda po konci roku 2018 dominuje Max Verstappen nad každým, kdo usedl do druhé sedačky Red Bullu, včetně jeho nynějšího kolegy Sergia Péreze. Během nadvlády Red Bullu v rámci aktuálního cyklu pravidel si Verstappen v sezóně 2023 připsal rekordních 19 vítězství, zatímco Pérez dokázal zaznamenat pouze dvě vítězství a zaostal o 290 bodů.

Christian Horner si je vědom toho, že Nizozemec i Lewis Hamilton si ve svých týmech vysloužili vyšší postavení díky tomu, že jsou několikanásobnými šampiony formule 1.

„Max (Verstappen – pozn. red.) k nám přišel jako teenager a nyní je mistrem světa. Myslím, že to samé platí i pro Lewise Hamiltona. Ten je nyní nejúspěšnějším jezdcem všech dob. Na svůj tým bude mít větší vliv než jeho týmový kolega, protože jeho hodnota pro tým je výrazně vyšší,“ řekl Horner nedávno v podcastu Secrets of Success.

Šéf Red Bullu použil příklad ze světa fotbalu, aby nastínil, že i hvězdy týmu musí být v souladu s tím, že zůstávají součástí kolektivního snažení. „Myslím si, že jde o to, mít to pod kontrolou. Samozřejmě, že budou existovat jistá privilegia, která jsou povolena vašemu hrotovému útočníkovi, vašemu hvězdnému hráči. Ale stále je součástí týmu, stále je potřeba, víte, že není prostor pro primadonu, protože v ten moment se z něj stává něco většího, než je tým.“

Brit poukázal na to, že jedinečná povaha motorsportu způsobuje, že je jezdec více závislý na týmu, a proto je na něm, aby zajistil rovnováhu.

„Nemůžete tedy dosáhnout toho, čeho chcete, aniž byste měli za sebou tým, aniž byste měli potřebné vybavení. V tom spočívá nalezení rovnováhy, respektování statusu, kterého dosáhli, ale zároveň si uvědomit, že jste součástí týmu, potřebujete všechny ostatní prvky, abyste mohli odvést svou část práce,“ zdůraznil Horner.

Sdílejte na:
Zavřít