Horner šel před VC Austrálie povzbudit Ricciarda

Horner šel před VC Austrálie povzbudit Ricciarda

Šéf stáje Red Bull, Christian Horner, prozradil, že před startem Velké ceny Austrálie navštívil na startovním roštu Daniela Ricciarda, aby ho povzbudil. Australan totiž nemá takovou formu jakou by si představoval.

Daniel Ricciardo se v loňské sezóně vrátil na startovní rošt v polovině sezóny, když vystřídal Nycka de Vriese. Po pauze se Australan vrátil za volant formule 1 v dobré formě a podával dobré výkony, díky kterým dostal smlouvu na sezónu 2024. Chvíli to i vypadalo, že bude usilovat o sedačku v Red Bullu.

Ovšem v letošním ročníku se Ricciardo spíše trápí a jeho týmový kolega Júki Cunoda ho prozatím porazil ve všech třech závodních víkendech.

Ani na domácí půdě se Ricciardovi nedařilo. V kvalifikaci mu byl jeho nejrychlejší čas smazán za překročení traťových limitů a vypadl tak už v Q1, zatímco Cunoda vytáhl svůj vůz na osmé místo.

Christian Horner byl jedním z největších podporovatelů Ricciardova návratu a inicioval pro Australana testovací jízdu na Silverstonu s vozem RB19, která mu tak otevřela dveře zpět do královny motorsportu.

Horner prozradil, že se minulý víkend rozhodl zajít na startovním roštu za Danielem Ricciardem, aby ho podpořil.

„Je zřejmé, že má za sebou těžký víkend,“ zhodnotil Christian Horner. „Na jeho závod jsem se ještě pořádně nedíval. Vypadalo to, že měl v závodě zřejmě dost podobné tempo jako Júki. Měl včera těžký den, když mu to kolo smazali, takže ho chci jen trochu povzbudit.“

„Je to velký kluk, zvedne se, ale někdy může být jezdec F1 trochu osamělý, takže trocha povzbuzení není nikdy na škodu.“

Daniel Ricciardo je už od začátku sezóny terčem kritiky hned z několika stran. Například jeho krajan a mistr světa z roku 1980 Alan Jones prohlásil, že už má nejlepší formu za sebou. Horner však popřel, že by Ricciardo nebyl mezi piloty, kteří se ucházejí o místo v Red Bullu v roce 2025.

Na otázku, zda se o Ricciardovi stále uvažuje, Horner odpověděl: „Myslím, že je ještě velmi brzy na to, abychom vůbec přemýšleli o příštím roce.“

Poradce Red Bullu, Helmut Marko, sdělil, že Ricciardovy potíže pramení spíše z psychických překážek než ze ztráty schopností.

„Každý jezdec vidí data toho druhého, takže to nejsou žádná tajemství,“ prohlásil Helmut Marko. „Mají stejné auto. Všechno je stejné. Daniel už v minulosti ukázal, že je rychlý jezdec, takže je to něco mentálního. Mentální problém.“

Sdílejte na:
Zavřít