Horner se vyjádřil ohledně druhého místa v Red Bullu

Horner se vyjádřil ohledně druhého místa v Red Bullu

Šéf Red Bullu Christian Horner poskytl největší vodítko ohledně týmového kolegy pro Maxe Verstappena na sezónu 2025. Sergiu Pérezovi totiž smlouva s týmem vyprší na konci příští sezóny.

Christian Horner Checovi (Sergiu Pérezovi pozn. red.) projevil podporu, když zmínil, že místo je jeho, aby o něj bojoval. Sezóna 2023 byla pro mexického jezdce smíšená. Na jednu stranu pomohl Red Bullu zajistit historické první a druhé místo v Poháru jezdců, ale také nedokázal plně využít výhod svého skvělého monopostu RB19, který měl k dispozici. Velmi dobrý konec sezóny dodává jeho týmu naději pro silný start v roce 2024, který bude posledním rokem za jeho stávající smlouvy. 

Nabídka kandidátů, kteří by pod barvami Red Bullu mohli v roce 2025 jezdit, je široká. Šéf týmu Horner pro Autosport uvedl, že je spokojený s flexibilitou, kterou mu to přináší. „Myslím, že největší luxus v naší situaci je ten, že nemusíme nikam spěchat. Máme spoustu možností a myslím, že je na Checovi, jestli o místo přijde. On je ten, koho podporujeme. On je naším jezdcem pro sezónu 2024. A pokud příští rok odvede skvělou práci, tak neexistuje důvod, proč bychom mu smlouvu neprodloužili do roku 2025. Ale záležet bude čistě na tom, co dokáže během většiny sezóny.”

Christian Horner také nastínil jedinečnost příležitosti být týmovým kolegou legendy, jakou je Max Verstappen, který chce v roce 2024 získat čtvrtý titul mistra světa. Šéf Red Bullu popsal klíčové aspekty toho, aby si Sergio Pérez své místo v týmu vedle Nizozemce ponechal. „Myslím, že být Maxovým kolegou je těžké, a musíte mít určité odhodlání a charakter, abyste šli proti němu. Je nevyhnutelné, abyste chtěli, ať jsou vaše dva vozy tak blízko, jak to dokážete. Checova rychlost v závodech byla ve spoustě případů velmi silná. Jde o jeho výkon v kvalifikacích, na který se musí přes zimu soustředit. On si dobře uvědomuje, že musí zlepšit průměrný výsledek jeho kvalifikací, aby nemusel dohánět tak velký rozdíl.”

Sdílejte na:
Zavřít