Horner se nebojí o Verstappenovu budoucnost v týmu

Horner se nebojí o Verstappenovu budoucnost v týmu

Šéf Red Bullu Christian Horner řekl, že „je úplně v klidu“ ohledně budoucnosti Maxe Verstappena s týmem, přestože se dříve obával ztráty tohoto jezdce.

Ačkoliv Verstappenova smlouva konči na konci roku 2020, ve smlouvě má klauzule ohledně výkonu, které ho opravňují odejít dříve, pokud nebudou dosaženy určité cíle.

Přesné detaily těchto klauzulí nebyly odhaleny, ale je pravděpodobné, že se týkají umístění Verstappena před letní přestávkou v Poháru jezdců.

Pokud by se tento požadavek týkal třetího místa, tak je Verstappen současně 21 bodů před Vettelem, z čehož vyplývá, že by si toto místo měl po VC Maďarska udržet, pokud tedy nedojde k řadě zvláštních okolností.

I přes Verstappenův teoretický možný odchod, Horner řekl, že po druhém vítězství Nizozemce ve VC Německa nemá strach ohledně roku 2020.

To je mnohem sebevědomější postoj, než tomu bylo dříve, než Verstappen vyhrál v Rakousku, když se poradce Red Bullu Helmut Marko přiznal, že se „obává“, že by mladík mohl odejít.

„Myslím, že jde o to, že jsem ohledně tohohle v klidu,“ řekl Horner na otázku, zda je přesvědčený, že Verstappen zůstane i pro příští sezónu.

„Max si užívá jízdu v týmu. Vidí pokrok, který děláme.

Nevidím v tom žádný risk a myslím, že se teď, v polovině sezóny, musíme dále soustředit na zisk výkonu z vozu.

Vyhráli jsme dva závody a měli jsme několik dalších pódií. Byl jsem ale překvapen, jelikož vypuštění Ferrari vypadalo stejně jako to naše během VC Monaka, ale dostali pouze pokutu,kdyby to u nás bylo stejné, Max by měl v Monaku další pódium.“

Horner řekl, že proměnlivé podmínky během VC Německa byly pro Verstappena skvělou půdou pro lov.

„Myslím, že má skvělý přirozený cit pro kontrolu vozu a myslím, že si takové podmínky užívá,“ řekl.

„Vždy v nich vyniká a má v autě takové sebevědomí. Je schopen dělat věci a spravovat pneumatiky současně. Je to velmi působivé.“

Sdílejte na:
Zavřít