Horner: Pérez změnil pro letošní sezónu svůj přístup

Horner: Pérez změnil pro letošní sezónu svůj přístup

Šéf týmu Red Bull Racing, Christian Horner, sdělil, že Sergio Pérez změnil pro letošní sezónu svůj přístup a nesoustředí se tak na svého týmového kolegu Maxe Verstappena.

Být týmovým kolegou Maxe Verstappena není jednoduchým úkolem. Sergio Pérez moc dobře zná, jaké to je být pod tlakem a je pravděpodobné, že pod ním bude i celou letošní sezónu, pokud bude chtít u Red Bullu ještě setrvat. Mexičanovi na konci sezóny končí smlouva a už několikrát sdělil, že by byl rád, kdyby byla jeho budoucnost vyřešena co nejdříve.

Minulý ročník nebyl pro Péreze tak růžový. Na svého týmového kolegu ztratil v celkovém hodnocení 290 bodů. Ovšem v úvodu té letošní se mexickému závodníkovi prozatím daří. V prvních pěti závodních víkendech stál 4x na pódiovém umístění a pokaždé na druhém místě za Maxem Verstappenem – což jsou výsledky, které si Red Bull představuje.

Christian Honer věří, že si Pérez tuto sezónu užívá více, protože se na něj kladou nižší nároky.

„Máte tendenci ho odepisovat, ale on odvádí skvělou práci,“ řekl Horner pro Sky Sports F1 během Velké ceny Číny, kde Red Bull vybojoval 1.-2. místo.

„Do letošní sezóny vstoupil s novým rozpoložením, je uvolněný, auto řídí opravdu dobře. Nesoustředí se na svého týmového kolegu, je to jiný přístup a v prvních pěti závodech jsme od něj viděli opravdu silné výkony. Jezdí dobře, jeho sebevědomí roste a doufejme, že to přetaví v další dobrý výsledek.“

V minulé sezóně Péreze trápily především kvalifikace, jelikož osmkrát chyběl v její závěrečné části. Mexičan také přičítá svou konzistentnější jízdu tomu, že přestal „filozofovat“ nad nastavením vozu. Horner naznačil, že Pérez změnil pro letošní sezónu svůj přístup a pochválil způsob, jakým reagoval na rostoucí tlak.

„Je důležitou součástí týmu a je to o kolektivní práci a myslím, že má kolem sebe skvělou technickou podporu a tým odvádí dobrou práci. V týmu se cítí dobře. Ví, že mu na konci letošní sezóny končí smlouva a že jede pro svou budoucnost.“

„Na tlak reaguje tím nejlepším možným způsobem a myslím, že to vidíme u některých jezdců s tím, jak reagují na tlak, zatímco jiní někdy uvadají. Změnil pár věcí ve svém přístupu a myslím, že jezdí opravdu dobře.“

Sdílejte na:
Zavřít