Horner: Naším jezdcem může být příští rok kdokoliv

Horner: Naším jezdcem může být příští rok kdokoliv

Red Bull dnes překvapil velmi zajímavým prohlášením. Pokud se nikdo z jejich akademie neukáže jako spolehlivý a rychlý závodník, porozhlídne se po závodníkovi mimo juniorský program.

Od GP Belgie došlo u A-týmu Red Bullu k výměně jezdecké sestavy. Pierra Gaslyho, který v prvních 12 závodech sezóny získal pouhých 63 bodů oproti Verstappenovým 181, vystřídal mladík Alex Albon.

Pierre Gasly se pak vrátil k Toro Rosso a závodí po boku Daniila Kvjata. V obou trénincích skončil Francouz na sedmnáctém místě za ruským týmovým kolegou. Albonovi se naopak první trénink vydařil, skončil s malou ztrátou na Verstappena jako čtvrtý, ve druhém tréninku byl desátý.

Christian Horner dnes promluvil poprvé od šokující výměny jezdecké sestavy. Ideální stav by podle šéfa Red Bullu byl, pokud by na rok 2020 mohl vedle Verstappena posadit jezdce z jezdecké akademie Red Bullu. Pokud se ovšem ani jeden z trojice kandidátů na sedačku u hlavního týmu neprokáže jako kvalitní, bude Horner vybírat i mezi jezdci „zvenčí“.

„Pokud zjistíme, že žádný náš závodník nedokáže práci v našem týmu odvést kvalitně, porozhlédneme se i jinde,“ prozradil Christian Horner. „Myslím si ale, že mezi našimi jezdci talent je a nebude to potřeba.“

Právě tohle prohlášení rozvířilo spekulace o možném přestupu Nica Hülkenberga k Red Bullu. Němcova letošní sezóna je jeho poslední u francouzského Renaultu, ve kterém jej nahradí navrátilec Esteban Ocon.

„Samozřejmě sledujeme situaci na jezdeckém trhu, ale není pravděpodobné, že bychom si nakonec vzali nějakého jiného pilota,“ reagoval na tuto teorii šéf Red Bullu.

„Ale jak jsem řekl, pokud nebudeme mít schopného jezdce, porozhlédneme se i jinde – jako s Markem Webberem, kterého jsme si v roce 2007 vzali od Williamsu.“

Dokonce i Sebastian Vettel je považován za kandidáta na sedačku vedle Maxe Verstappena. U Ferrari se mu zatím nedaří získat mistrovský titul a se zlepšujícím se trendem výkonnosti Hondy by se mu to teoreticky mohlo podařit po návratu k rakouskému týmu. S Red Bullem mezi lety 2009 až 2013 získal kromě čtyř titulů i 38 vítězství.

„Příští rok není k dispozici. Je jezdcem Ferrari. Smlouva mu končí na konci příštího roku,“ vyjádřil se k návratu Vettela Horner.

Kdo nakonec bude závodit po boku 21letého Verstappena se dozvíme pravděpodobně až ke konci letošního roku. Zajímavá by byla situace, ve které by sedačku získal Daniil Kvjat, který byl po GP Ruska 2016 týmem sesazen a nahrazen právě mladým Verstappenem.

Sdílejte na:
Zavřít