Honda zjišťovala obavy z dodávek pro dva týmy

Honda zjišťovala obavy z dodávek pro dva týmy

Honda zjišťovala u svých traťových zaměstnanců problémy nebo obavy, které vyvstaly s dodáváním motorů pro dva týmy, aby se mohla příští rok zlepšit.

Red Bull se letos rozhodl, že stejně jako juniorský tým Toro Rosso bude odebírat motory Honda. Pro japonského výrobce motorů to tak byl první rok, co během V6 turbo – hybridní éry dodával motory dvou týmům ze startovního roštu.

Naposledy výrobce dodával motory dvěma týmům v roce 2008, krátce po začátku sezóny ale tým Super Aguri, kterému Honda motory dodávala, skončil a zbytek této sezóny tak dodávala pouze svému týmu.

Honda nebyla dodávkami pro dva týmy v roce 2019 zaskočena, jelikož se o rok dříve připravovala na dodávky motorů Sauberu, který měl odebírat motory po boku McLarenu. Chce ale určit oblasti, které se mají zlepšit, i když technický ředitel Tojoharu Tanabe byl „spokojen,“ jak se s výzvou popral.

 

„Samozřejmě to bylo náročné,“ řekl Tanabe. „Více zaměstnanců, více motorů. Doposud šlo pro oba týmy všechno celkem dobře.

Zeptal jsem se zde techniků a mechaniků: ‚Co můžeme udělat pro příští rok? Prosím, projděte si, co jsme udělali tento rok. Co bylo starostí, jaký byl problém z hlediska traťového managementu?‘ 

Poté můžeme udělat seznam, interně to probrat, prodiskutovat to s oddělením výzkumu a vývoje a následně přinést nápad pro příští rok.“

Sdílejte na:
Zavřít