Honda odhaluje priority před vstupem do F1 2026

Honda odhaluje priority před vstupem do F1 2026

Prezident týmu Honda Racing Koji Watanabe prohlásil, že Honda v tuto chvíli neplánuje účast v legendárním závodě 24 hodin Le Mans, protože se plně soustředí na formuli 1. Naposledy se Honda zúčastnila závodu 24 hodin Le Mans v roce 2013 s týmem Strakka Racing.

Prezident Koji Watanabe prozradil priority týmu Honda Racing, který momentálně vkládá hodně svých prostředků do IndyCar. „Především budeme pokračovat v provozování IndyCar s omezeným počtem lidí, které máme. V USA je o IMSA velký zájem a naší prioritou je tam vyhrávat. K tomu se přidá podnikání v F1, a protože několik členů amerického týmu bude do projektu F1 zapojeno, nebudeme o účasti v Le Mans uvažovat, dokud se tam situace neusadí. Neříkám, že se to už nikdy nestane, ale je to otázka priorit,“ řekl Watanabe pro tokijský autosalon prostřednictvím časopisu Autosport.

Japonští automobiloví giganti se do formule 1 vrátí v roce 2026 poté, co bylo v roce 2021 oznámeno, že končí jako motorový partner Red Bullu. Do nové éry formule 1 v roce 2026 bude Honda místo pro Red Bull vyrábět pohonné jednotky pro stále se zlepšující tým Aston Martin, čehož lituje šéf týmu Red Bull Christian Horner.

Honda bude pohánět Aston Martin přinejmenším v prvních několika letech platnosti nových rozsáhlých předpisů, které se budou ve formuli 1 zavádět a jejichž cílem bude zlepšit závodění a minimalizovat dopady tohoto sportu na životní prostředí.

Sdílejte na:
Zavřít