Honda je „celkem spokojena“ s pokrokem

Šéf Red Bullu Christian Horner řekl, že Honda, která dodává týmu motory, je „celkem spokojena“ s pokrokem, který během zimy udělala.

Honda se stala dodavatelem motorů pro Red Bull v roce 2019, kdy Max Verstappen vyhrál první závod s japonskou pohonnou jednotkou od VC Rakouska v roce 2006.

Verstappen zakončil sezónu se třemi výhrami a skončil na třetím místě v Poháru konstruktérů. Pro Hondu to byla nejlepší sezóna od roku 2015, kdy se jako výrobce motorů vrátila na startovní rošt.

Na otázku ohledně vývoje pohonné jednotky během zimní přestávky Horner odpověděl, že dostal pozitivní zpětnou vazbu.

„Vypadají celkem spokojeně,“ řekl Horner. „Motor byl v průběhu roku konstantně zlepšován. Tento poslední motor je další krok evoluce.

Absolvovali hodně kilometrů na testovacích stolicích. Samozřejmě jsme s nimi velmi blízce spolupracovali na zasazení do šasi.

Sdílejí tuto motivaci a touhu po konkurenceschopnosti a opravdu staví na třech vítězstvích, kterých dosáhli v loňském roce, a na všech ostatních věcech, které s tím přišly.

Jsou velmi, velmi soustředění na to, aby udělali další krok. Ten obrat, který udělali, byl fenomenální, když zvážíte, kde byli před pěti lety a kde jsou teď. Je to velmi působivé.“