Hlavní prioritou Force Indie není platící jezdec

Hlavní prioritou Force Indie není platící jezdec

Po Nicu Hülkenbergovi zůstalo ve Force Indii jedno místo volné. Stáj má hned několik adeptů, přičemž zástupce šéfa týmu Bob Fernley tvrdí, že jejich hlavní prioritou nejsou platící jezdci. Také očekává, že okruh v Mexiku nebude sedět týmu tak, jako trať v Austinu.

Hülkenberg mění po této sezóně zaměstnavatele, tudíž se u indického týmu uvolnila sedačka, se kterou je nejvíc spojován současný pilot Manoru Pascal Wehrlein.

„Podstatné je, že je to rozhodnutí Vijayho Mallyi. Nebudeme to projednávat a posuzovat, dokud se nevrátíme (z Mexika) a nesedneme si s ním. Spekulace nás nijak neovlivňují, protože nakonec to bude tak, jak řekne on“ uvedl Fernley pro Autosport.com.

Není tajemstvím, že Force India má v současné době finanční potíže, ale i přesto prý není stěžejním bodem, aby byl jezdec tzv. „platič“, ačkoliv ani takoví piloti by se neměli přehlížet. Protože ti mohou kromě toho, že s nimi přitečou do týmu nemalé peníze, být také talentovaní.

„Nikdy se neotáčejte zády k talentům, kteří mají (finanční) podporu. Ale koneckonců ani Nico nepřinesl peníze, takže to nedělá v našich plánech pro příští rok žádný rozdíl. Je to čistý list papíru a Vijay se podívá na dovednosti všech.“

Před domácím závodem Sergia Péreze v Mexiku je Force India na čtvrtém místě s osmibodovým náskokem na hlavního rivala Williams. Fernley věří, že forma jeho týmu zůstane stejně dobrá i po zbytek sezóny.

„Auto funguje velmi dobře, jezdci jsou s ním opravdu sžití, takže nevidím důvod, aby to tak nebylo i ve zbývajících třech závodech,“ řekl Frenley.

„Mexiko bude možná trochu lépe sedět Williamsu. Nemyslím si, že bychom nějak měli podceňovat vliv Checa v Mexiku,“ uzavřel.

Sdílejte na:
Zavřít