Heineken je novým globálním partnerem Formule 1

Heineken je novým globálním partnerem Formule 1

Ve čtvrtek večer se v Kanadě konala tisková konference, na které byl potvrzený nový titulární sponzor Formule 1.

Již před několika dny se objevila informace o tom, že by mělo logo Formule 1 ‚zezelenat‘ díky uzavření partnerství s nizozemským pivovarem Heineken. Všichni tedy netrpělivě čekali na oficiální prohlášení Heinekenu během tiskové konference, která se konala ve čtvrtek od 20 hodin v dějišti Velké ceny Kanady.

Představitelé pivovaru společně s Managementem Formule 1 potvrdili, že se Heineken stává globálním partnerem Formule 1. Své premiéry se toto partnerství dočká již v Itálii, jejíž velká cena byla přejmenována na „Formula 1 Grand Premio Heineken D’Italia 2016.

Od příštího roku bude Heineken titulárním partnerem tří velkých cen. Přestože logo této značky piva bude v oficiálním názvu, pivovar bude exkluzivně dodávat pivo pro Formuli 1 a během mnoha závodních víkendů bude mít reklamní zastoupení, tak ale nebude k vidění na žádném z vozů F1.

Nizozemci se také budou podílet na kampaních „Nikdy nepij, pokud řídíš.“ a  manifestu „Open your World“. Ambasadory budou bývalí piloti F1 David Coulthard a Sir Jackie Stewart.

Formule 1 je víc než závod. Je to globální akce. F1 představuje pro Heineken unikátní možnost spojit se na důležitých rozvíjejících se trzích s existujícími a potencionálními zákazníky,“ uvedl nejvyšší představitel Heinekenu Gianluca Di Tondo, který věří, že pomocí tohoto partnerství se zvýší počet diváků královny motorsportu.

Na tiskové konferenci samozřejmě nechyběl ani výkonný ředitel Skupiny Formule 1 Bernie Ecclestone, který je ze spolupráce s Heinekenem nadšený:  „Heineken je prémiová mezinárodní značka se skvělou reputací za  prvotřídní marketing. Jsem opravdu rád, že je můžu přivítat ve formulové rodině a těším se na škálu a kvalitu jejich aktivačního procesu jak na akcích F1, tak mimo ně.“

Heineken se také mimo jiné těší z velmi úspěšné spolupráce se světovým pohárem v rugby, UEFA Champions League. V České Republice zase skoupil například Staropramen či Krušovice.

Sdílejte na:
Zavřít