Hamiltona potrápila v cestě za rekordem křeč

Hamiltona potrápila v cestě za rekordem křeč

Lewis Hamilton v Portugalsku překonal Schumacherův rekord v celkovém počtu vítězství. Cestou za 92. triumfem ho ale potrápila křeč, na rovince tak musel ubírat plyn.

Lewis Hamilton má za sebou nabité závodní odpoledne – po startu klesl na druhou příčku za Valtteriho Bottase a nakonec se musel sklonit i před Carlosem Sainzem. Brit nedokázal dostatečně zahřát pneumatiky.

V průběhu závodu na to ale začal šestinásobný šampion tlačit a přímo na trati vyzval svého kolegu Valtteriho Bottase v boji o vítězství. Fin nedokázal na svého hlavního rivala v boji o titul najít odpověď.

Hamilton následně v čele závodu kontroloval tempo, a nakonec zvítězil s drtivým 20sekundovým náskokem před druhým Bottasem. Zajistil si tak své 92. vítězství, čímž se v celkové tabulce vítězů posunul na první místo před Michaela Schumachera.

„Řekli mi, že začne pršet až po závodě, ale ono sprchlo ještě před samotným startem,“ prozradil vítěz GP Portugalska. „Měl jsem dobrý start, ale v nájezdu do sedmé zatáčky jsem dostal obrovský přetáčivý smyk.“

„Nevěděl jsem, co auto udělá, takže jsem zpomalil. Možná jsem se měl Valtterimu bránit, ale já si řekl ‚ne, vyřeším to později‘. A naštěstí se mi to povedlo.“

Na otázku, jaký má pocit ze zisku rekordního vítězství, odpověděl Hamilton: „Bude to chtít hodně času, než si to skutečně uvědomím. Když jsem projel cílem, stále jsem jel na plný plyn. Pořád jsem v závodní náladě. No, v tuhle chvíli nenacházím slov.“

Hamilton si v průběhu závodu postěžoval na křeč v lýtku. „Je to fyzicky ohromně náročný sport, do pravého lýtka jsem dostal křeč,“ vysvětloval vítěz 92 Grand Prix.

„Hodně jsem na cílové rovince ubíral plyn, měl jsem pocit, že se mi sval zpřetrhá. Hodně to bolelo, ale musel jsem to překonat, tak to prostě je. Nemůžete pořád jezdit jen na půl plynu.“

Lewis Hamilton zároveň vybojoval nejrychlejší kolo závodu, což mu v cíli zajistilo o 8 bodů více než týmovému kolegovi Valtterimu Bottasovi. Ten na Hamiltona ztrácí už 77 bodů, do konce sezóny přitom zbývá už jen 5 závodů.

Sdílejte na:
Zavřít