Hamiltona havárie v tréninku nerozhodila

Hamiltona havárie v tréninku nerozhodila

Britský pilot zůstává před sobotním dnem velmi optimistický a věří, že jeho havárie z prvního pátečního tréninku nebude mít na nadcházející výkony žádný vliv.

Stáj McLaren chtěla v průběhu obou pátečních tréninků testovat nově připravené díly, ale k tomu mohla využít pouze jeden svůj monopost, protože Lewis Hamilton hned v úvodu prvního pátečního tréninku havaroval a odjel jen velmi nízký počet kol. Oprava poškozeného monopostu ale byla záležitostí na několik hodin a tak se ani v druhém pátečním tréninku nemohl Hamilton příliš ukázat.

Nicméně britský pilot pochválil mechaniky své stáje za úsilí při připravování jeho monopostu pro druhý měřený trénink. „Celá stáj odvedla velký kus práce, za což jí patří opravdu velké díky,“ přiznal po náročném pátečním dni Hamilton. Všichni byli připraveni na vylepšování nově připravených dílů a místo toho museli řešit tyto nepříjemné situace,“ řekl dále.

Během dnešního dne jsme ztratili opravdu hodně času, nicméně zítřek je novým dnem a podle informací od našich meteorologů by mělo během zítřejších jízd pršet, takže testování začne pro všechny stáje nanovo a záleží na nás, jak tohoto využijeme, je to totiž jedna z mála šancí, jak se v zítřejších jízdách dostat vysoko,“ přiznal před sobotními jízdami Hamilton.

Sdílejte na:
Zavřít