Hamilton: Zatím letos jezdím spíš průměrně

Lídr šampionátu hodnotí úroveň svých výkonů v prvních šesti letošních velkých cenách, v nichž čtyřikrát zvítězil a dvakrát dojel druhý.

Vedoucí jezdec průběžného pořadí Mistrovství světa Formule 1 Lewis Hamilton tvrdí, že jeho výkony v dosavadním průběhu ročníku 2019 byly spíše průměrné.

Brit z úvodních šesti velkých cen vytěžil čtyři vítězství a dvě druhá místa, aktuálně tak má náskok 17 bodů na týmového kolegu Valtteriho Bottase, jenž je průběžně druhý. Pohled z jiné perspektivy navíc ukazuje, že Hamilton zatím získal pouze o dva body méně než oba jezdci Ferrari, Sebastian Vettel a Charles Leclerc, dohromady.

„Rozhodně cítím, že zatím podávám spíš průměrné výkony,“ řekl pětinásobný mistr světa. „Možná něco nad průměrem, ale obecně to v prvních šesti závodech bylo průměrné.

Mám pocit, že jsem z toho vytěžil maximum (po stránce výsledků). Přijíždím (na závody) připravený, jak nejlépe to umím.

Co se ale týče schopnosti vyždímat skutečnou výkonnost z auta, mám pocit, že jsem se v těchto šesti závodech trochu trápil.“

Čtyři triumfy a dvě druhá místa jsou zatím nejlepším vstupem do sezóny, který kdy Brit předvedl. V roce 2014, tedy na začátku současné hybridní éry, rovněž z prvních šesti závodů čtyři vyhrál, hned ten úvodní v Austrálii ale pro technické problémy nedokončil. O rok později pak zahájil třemi triumfy, dvěma druhými a jedním třetím místem.

Hamilton však očekává, že se jeho výkony v průběhu sezóny ještě zlepší: „Nepochybně to bude lepší, jelikož člověk během sezóny získává více poznatků.

Letos se to týká zejména zadních pneumatik, kde je to okno (rozmezí ideálních provozních teplot) ještě menší. Očekávám, že se to zlepší, tak to ale bude u všech.

Doufám, že v určitém bodě prolomím ty problémy, které zatím mám a vrátím se do té formy, kterou v sobě mám. Ať už to bude v příštím závodě, nebo za 10 závodů, to nedovedu říct.“