Hamilton: Za vypadnutí v Q1 může nastavení vozu

Hamilton: Za vypadnutí v Q1 může nastavení vozu

Lewis Hamilton přiznal agresivní nastavení svého vozu, se kterým experimentoval a kvůli kterému byl předčasně vyřazen v Q1 Velké ceny Číny. V závodě tak odstartuje z osmnácté pozice.

Lewis Hamilton zažil povzbudivější chvíle tohoto víkendu, a to když využil okolností aby vedl úvodní etapu sprintu a dojel na druhém místě. Nepodařilo se mu však zopakovat svůj úspěch v kvalifikaci na samotný závod, protože během Q1 probrzdil ve 14. zatáčce a propadl se až na 18. pozici, ze které tak bude v závodě startovat.

„Prostě jsem s vozem bojoval, do této kvalifikace jsem šel s obrovskými změnami,“ uvedl Hamilton pro Sky Sports se zklamáním v hlase. „Na některých místech to nebylo tak špatné. Ale bojoval jsem, ve 14. zatáčce jsem nedokázal zastavit zadek, takže… je to tak, jak to je. Budu se bavit zezadu.“

V upraveném formátu sprintu se nově v polovině víkendu znovu otevírá parc ferme, aby týmy mohly provést změny nastavení před hlavní kvalifikací. Hamilton měl tendenci zkoušet neznámá nastavení svého vozu v době, kdy se Mercedes stále trápí se současnými pravidly, a přiznal, že volba změny nastavení se mu vymstila.

„Ráno jsme měli s Georgem (Russellem – pozn. red.) velmi podobná auta, ale odpoledne jsme se prostě prohodili a snažili se s autem ještě experimentovat,“ řekl. „Tak jsem šel jedním směrem a on šel druhým, jen abychom zjistili, jestli něco najdeme. To je to, co v tuto chvíli potřebujeme udělat. Ale bohužel, nefungovalo to.“

Hamilton, který letos zažil svůj nejhorší vstup do sezóny F1, už v Šanghaji startoval ze zadních pozic. V roce 2016 se vyšplhal z dvaadvacátého místa na sedmé. „Dám do toho všechno. Osmnácté místo je dost špatné. Když jsem dělal změny v nastavení, říkal jsem si, že horší už to určitě být nemůže, a ono bylo. To se prostě stává.“ Jeho kolega George Russell odstartuje do nedělního závodu z osmé pozice.

Sdílejte na:
Zavřít