Hamilton věří, že se Mercedes v Rakousku nebude trápit

Hamilton věří, že se Mercedes v Rakousku nebude trápit

Lewis Hamilton během čtvrteční konference oznámil, že je velmi optimistický, jde-li o letošní výkonnost Mercedesu na rakouském Red Bull Ringu. V posledních dvou letech se zde stříbrné šípy trápily.

Mercedes na Red Bull Ringu vyhrál 4 závody v letech 2014 až 2017, ale v posledních dvou letech se zde stuttgartská automobilka trápila.

V roce 2018 odstoupily oba vozy kvůli palivové pumpě, o rok později měly problémy s chlazením, kvůli kterému byly výkonnostně omezené.

Lewis Hamilton tvrdí, že Mercedes tyto problémy vyřešil. Zároveň dodal, že ani v minulých letech nebyl jeho tým na Red Bull Ringu příliš pomalý.

„Nebyli jsme tak pomalí, ale je to obtížná trať ve vysoké nadmořské výšce, a přitom jsme byli svědky vysokých teplot,“ upozornil šestinásobný šampion.

„V předchozích letech jsme nedokázali najít ideální okno pro práci s teplotami. Věřím, že jsme letos se všemi vylepšeními na současném voze v lepší pozici. Ale uvidíme.“

Valtteri Bottas v Rakousku zvítězil v roce 2017, takže byl zprávou o dvou závodech velmi potěšen. Příští týden se na Red Bull Ringu pojede GP Štýrska.

„Mám tuhle trať rád,“ řekl Bottas. „Jsou tratě, na kterých jsem nebyl příliš úspěšný, ale tady mi to vždycky šlo.“

„Věřím, že jsme se zlepšili, takže si o tomto víkendu věříme. V tuhle chvíli ale nemůžeme říct víc, jelikož je velmi brzy a nemůžeme určit, jak na tom rychlostně jsme.“

Po prvním tréninku lze předpokládat, že Mercedes bude silný. Je ovšem třeba připomenout, že výsledky nelze hodnotit příliš směrodatně. O skutečné rychlosti vypoví teprve kvalifikace a závodní rychlost.

Sdílejte na:
Zavřít