Hamilton stále neví, proč se mu nedaří v kvalifikaci

Hamilton stále neví, proč se mu nedaří v kvalifikaci

Hamilton stále hledá odpověď na otázku, proč se mu nedaří ze svého Mercedesu v kvalifikaci dostat maximum. Hodlá pro to ale udělat všechno.

Jezdec Mercedesu řekl, že je spokojen se svou formou během závodů a věří, že dobře pracuje s pneumatikami, přiznal ovšem, že je stále frustrovaný z výkonů v jednom kole.

Pole position letos obsadil pouze jednou a to v úvodním podniku sezóny v Melbourne, do posledních tří závodu ale startoval za svým týmovým kolegou Valtterim Bottasem.

Hamilton zdůraznil, že oba vozy Mercedesu používají v podstatě stejné nastavení, a proto jeho problémy nespadají pod konkrétní osobní rozhodnutí.

„Auta jsou skoro stejná,“ řekl Hamilton. „Takže je tom mým jízdním stylem, v závodě využívám pneumatiky jinak, takže z nich často vytěžím více, déle na nich vydržím. To je stále výhoda.

Auto je očividně dobré, ale od Austrálie s autem bojuji, mám podobné problémy jako v Austrálii. Moje kvalifikace v Austrálii byla v pohodě. Byl jsem ale jen o pouhou desetinu vepředu.“

„Když se dají věci do pořádku, bude to jiné. Valtterimu auto vyhovuje, takže je docela šťastný.

Jsou tady stále oblasti, na kterých budu tento týden pracovat v továrně, takže budu telefonovat, abych to opravdu chápal.

Nakonec obejdu několik oddělení, promluvím si s moudrými inženýry a budu se snažit získat data, která bych mohl použít v příštím závodě.

Pátek a sobota pro mě nebyly ideálními dny, takže cílem je se v tomto zlepšit. Závody jsem měl silné, výkonné a v pořádku jsem s vozem dojel, takže jsem šťastný.“

Hamilton zdůraznil, že navzdory svým bojům je s W10 celkově spokojenější.

„Nakonec je to fantastické auto. Je to jen pracovní okno, ve kterém jsem kvůli stylu jízdy, nechová se vždy tak, jak bych chtěl, aby se choval. Je to ale nejlepší auto, které jsme doposud vyrobili.“

Hamilton souhlasil, že Bottas je nadále jeho největší rival a že se ho finský jezdec drží.

„Nejbližší auto k vám je to, které je vždy největší hrozbou. V tuto chvíli je stále ještě příliš brzy, ale přirozeně je nejbližší osobou Valtteri, takže musím pokračovat v dobrých výkonech, zejména když neustále vytahuje opravdu rychlá kola. O víkendech je lepší než kdy jindy.

Takže si myslím, že je to skvělé pro tým, opravdu si zaslouží svou pozici v týmu a myslím, že je opravdu skvělé vidět, že letos opět vystoupí na jinou úroveň.“

Sdílejte na:
Zavřít