Hamilton se vrátí do Kanady, kde poprvé vyhrál

Stáj McLaren si na závodní víkend v Turecku rozhodně nemůže stěžovat. Tým vybojoval dvojité vítězství a posunul se tak v Poháru konstruktérů. Nyní se ale vrací do Montrealu.

Britský závodník Lewis Hamilton právě v Montrealu zaznamenal své první vítězství ve své kariéře pilota Formule 1. V roce 2007 jsem právě v Kanadě získal své první vítězství ve Formuli 1. Může se to zdát jako velmi dlouhá doba, ale já si na ten víkend pamatuji velmi dobře,“ přiznal týden před nadcházející Velkou cenou Kanady Brit. Získal jsem pole position a měl tak skvělou pozici do startu závodu. Bylo to tehdy velmi těžké, protože na trať hned několikrát vyjel safety car.“

Když jsem jako vítěz projel pod šachovnicovým praporkem, cítil jsem opravdu velké napětí a zároveň jsem byl neuvěřitelně šťastný. Byl to po zisku mistrovského titulu rozhodně jeden z mých nejlepších zážitků v celé kariéře,vzpomíná na tyto okamžiky mladý Hamilton. Na tento okruh se pochopitelně vracím velmi rád, ale nejen kvůli prvnímu vítězství. Jedná se o velmi náročnou trať, protože bariéry jsou zde opravdu blízko a člověk si zde nesmí dovolit chybovat. Asfalt mimo ideální stopu je navíc velmi hrbolatý, takže zajet v Montrealu rychlé kolo může být těžší než se zdá.“

I samotné město vás dokáže uchvátit. Je pro tento sport velmi dobré, že se po dvou letech opět vrátil do Severní Ameriky, protože závody Formule 1 jsou tu velmi oblíbeným sportem a fanoušci vytváří pro jezdce i stáje úžasnou atmosféru,“ prozradil pilot stáje McLaren a mistr světa z roku 2008. Struktura okruhu by mohla našim vozům vyhovovat. Obsahuje několik pomalejších zatáček, po kterých však pokračuje rychlá rovinka. I do Kanady máme připravený balíček novách aktualizací, takže se můžeme těšit na další zajímavý víkend,“ dodal.