Hamilton: Rosberg je jeden z nejlepších

Hamilton: Rosberg je jeden z nejlepších

Britský pilot Lewis Hamilton označil Nica Rosberga jako jednoho z hlavních adeptů na první příčky Velkých cen vozů Formule 1. Právě on by prý měl sesadit Sebastiana Vettela.

Pilot stáje McLaren byl dotázán, kdo si myslí že je nejkvalitnější a nejlepší pilot na startovní listině letošního ročníku vozů Formule 1. Britský mladík překvapivě zařadil mezi nejlepší piloty Němce Nica Rosberga a tvrdí, že pokud dostane konkurenceschopný monopost, bude mistrem světa.

„Nejlepšími piloty na startovní listině jsou v současné době Fernando Alonso, Sebastian Vettel a Nico Rosberg,“ řekl k překvapení všech britský talent, který se s Rosbergem zná již od 13 let.

„Nico je velmi kvalitní a konkurenceschopný, dokáže se na svou práci soustředit a věřím, že jednou bude šampiónem,“ řekl dále Hamilton o jezdci, jež má na svého stájového kolegu Michaela Schumachera náskok 16 bodů.

Když přišla řeč na Fernanda Alonsa, Lewis Hamilton řekl, že španělský závodník je vůdčí osobnost stáje Ferrari. „Fernando je velmi talentovaný pilot a má plnou podporu svého týmu. Celý tým jej podporuje a věří mu, je to právě on, kdo celou stáj vede. Neříkám, že je to dobré či špatné rozhodnutí, je to cesta, kterou se tento tým rozhodl vykročit,“ dodal.

Sdílejte na:
Zavřít