Hamilton přiznává: Máme problémy

Hamilton přiznává: Máme problémy

Jezdec britského týmu McLaren přiznává, že letošní monopost má neustále problémy s nedostatkem přítlaku. Hamilton ale věří, že se stáj z problémů dostane ještě před začátkem sezóny.

V průběhu předsezónních testů se McLaren neobjevoval na prvních příčkách jednotlivých testovacích jízd a fanouškům bylo jasné, že britská stáj má s novým monopostem nějaké problémy. Lewis Hamilton přiznal, že nový vůz je jednoznačně lepší než monopost z roku 2009, který se neustále potýkal s častými problémy, i tak ale letošnímu McLarenu chybí přilnavost a výkon.

„Vůz z roku 2009 byl opravdu nekonkurenceschopný. Neustále nás trápil nedostatek přítlaku a zvládnout tento monopost bylo opravdu velmi složité,“ řekl britský pilot, šampión z roku 2008.

„Letošní vůz rozhodně není tak špatný, v mnoha ohledech je podle mě i lepší než loňský monopost, jenže jsou pasáže, ve kterých zatím na ostatní týmy ztrácíme. Jedná se zejména o přilnavost vozu a o jeho výkonnost. Celý tým pracuje na sto procent a chceme stát na začátku nové sezóny jako jedni z favoritů na zisk obou mistrovských titulů. Věřím, že z problémů se dostaneme ještě před začátkem nového ročníku,“ dodal.

Sdílejte na:
Zavřít